Kultura

„Gra w kłamstwa”, czyli kto kłamie najlepiej

Klimatyczna, niepokojąca i pełna zaskakujących zwrotów akcji „Gra w kłamstwa” to najnowszy thriller Ruth Ware, autorki bestsellerowych powieści „W ciemnym, mrocznym lesie” oraz „Dziewczyna z kabiny nr 10”, nazywanej Agathą Christie naszych czasów.
Zasady gry są proste:
1.    Kłam.
2.    Trzymaj się swojej wersji wydarzeń.
3.    Nie daj się przyłapać.

Pewnego czerwcowego poranka spokojną nadmorską wioską Salten wstrząsa makabryczne odkrycie: kobieta spacerująca z psem w okolicach ujścia rzeki Reach natrafia na ludzkie szczątki tkwiące w przybrzeżnym błocie.

Następnej nocy trzy mieszkanki Londynu – Isa, Fatima i Thea – otrzymują wiadomość, której nadejścia zawsze się obawiały. Dwa proste słowa: „Potrzebuję was”, wysłane przez Kate, czwartą członkinię tej nierozłącznej niegdyś paczki, wywrócą życie kobiet do góry nogami.

Jako uczennice szkoły z internatem w Salten, Isa i jej przyjaciółki długo bawiły się kosztem koleżanek oraz kadry nauczycielskiej, zwodząc i oszukując wszystkich wokół w ramach tak zwanej „Gry w kłamstwa”. Jednak tragiczne wydarzenie sprawiło, że nagle musiały zacząć kłamać nie dla zabawy, lecz po to, aby przetrwać.

Teraz Isa, Fatima i Thea powracają do Salten, by zmierzyć się z sekretami, które ukrywały przez siedemnaście lat.

Klimatyczna, niepokojąca i pełna zaskakujących zwrotów akcji „Gra w kłamstwa” to najnowszy thriller Ruth Ware, autorki bestsellerowych powieści „W ciemnym, mrocznym lesie” oraz „Dziewczyna z kabiny nr 10”, nazywanej Agathą Christie naszych czasów.

Tęsknisz za serialem „Wielkie kłamstewka”? Zanurz się w tym psychologicznym thrillerze i sprawdź, czy naprawdę można ufać swoim najbliższym.
„Cosmopolitan”

Bogu dzięki za Ruth Ware! „Gra w kłamstwa” tak bardzo trzyma w napięciu, że pochłania się ją za jednym razem.
„The Independent”

Tak wiele pytań… aż do ostatniej strony! Nie trzeba dodawać, że nie mogłam się oderwać od tej książki!
Reese Witherspoon

Zrezygnuj z planów na weekend. Od tej książki nie oderwiesz się, zanim jej nie skończysz. 

„Kirkus Reviews”

Ruth Ware dorastała w Sussex, na południowym wybrzeżu Anglii. Po studiach w Manchesterze pracowała jako kelnerka, księgarka, nauczycielka angielskiego oraz rzeczniczka prasowa. Zarówno jej debiutancka powieść „W ciemnym, mrocznym lesie”, jak i kolejne thrillery: „Dziewczyna z kabiny numer 10” oraz najnowszy „Gra w kłamstwa”, trafiły na listy bestsellerów „New York Timesa” oraz „The Sunday Timesa”.
Pisarka z mężem i dwójką dzieci mieszka w północnym Londynie.

                                                                                    KONKURS

Mamy dla Was 1 egzemplarz książki:”Gra w kłamstwa”, Wydawnictwa Prószyński i S-ka. Aby ją zdobyć odpowiedz na pytanie:  Ile książek napisała Ruth Ware? Odpowiedź wyślij na adres: kontakt@wroclawianin.info, w temacie maila wpisz KŁAMSTWA. Na odpowiedzi czekamy do 16.02. do godz. 12.00. Zwycięzca poinformowany zostanie drogą mailową. Wygrywa 26 prawidłowa odpowiedź.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *