Kultura

Jaki znak twój? Wierszyki na dalsze 100 lat niepodległości

Książka Michała i Joanny Rusinków wywraca do góry nogami dawny kanon małego patrioty i sprawia, że wielkie słowa stają się bliskie i zrozumiałe. 

Niech żyje niepodległość!

O polskości, ojczyźnie, wolności każdy może mówić własnym głosem.

A co gdybyśmy zadali sobie dobrze znane pytania i spróbowali odpowiedzieć na nie na nowo? „Kto ty jesteś?”, „Jaki znak twój?” – od ponad 100 lat słyszeliśmy wciąż te same odpowiedzi. Książka Michała i Joanny Rusinków wywraca do góry nogami dawny kanon małego patrioty i sprawia, że wielkie słowa stają się bliskie i zrozumiałe. 

Dziecięce wierszyki łatwo zapadają w pamięć. Łatwiej je też cytować niż Konstytucję, a często zawierają te same prawdy, tylko zapisane w inny sposób.
(prof. Ewa Łętowska)

                                                                            KONKURS

Mamy dla Was 2 egzemplarze książki: ‚Jaki znak twój? Wierszyki na dalsze 100 lat niepodległości’ Wydawnictwa Znak Emotikon. Aby zdobyć jedną z nich odpowiedz na pytanie: Wymień tytuły książek, które napisał Michał Rusinek. Odpowiedź wyślij na adres: kontakt@wroclawianin.info, w temacie maila wpisz WIERSZYKI. Na odpowiedzi czekamy do 16.10 do godz. 12.00. Zwycięzcy poinformowani zostaną drogą mailową.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *