Kiedy należy montować drzwi i dlaczego lepiej nie robić tego samodzielnie?

Dzisiaj naszym kluczowym zagadnieniem będą drzwi zewnętrzne i wewnętrze, a dokładniej mówiąc kwestia ich zamontowania, która może wydawać się dość prosta i mało skomplikowana. Jednak mamy zamiar przestrzec wszystkich śmiałków, którzy nigdy nie mieli do czynienia z montażem drzwi i chcą dokonać tego osiągnięcia po raz pierwszy – mamy nadzieję, że po przeczytaniu naszego artykułu zastanowisz się nad tym ponownie i podejmiesz najbezpieczniejszą decyzję.

Kiedy zamontować drzwi zewnętrzne?

W pierwszej kolejności skupimy się na drzwiach wejściowych, które wbrew pozorom nie powinny pojawić się w ościeżnicy wcześniej niż przed zakończeniem prac budowlanych. Wszystko wiąże się z ryzykiem jakie powstaje podczas wykańczania mieszkania, kiedy to drzwi zewnętrzne mogą zostać zniszczone lub uszkodzone na wskutek zbyt dużej wilgoci albo też przypadkowego uderzenia. Możliwości może być naprawdę wiele, dlatego nie warto się spieszyć z ich montażem, a zamiast tego na okres przejściowy radzimy zamontować tak zwane drzwi prowizoryczne, które są znacznie tańsze.

Oczywiście już w czasie budowy należy przygotować miejsca na ich wstawienie, a mianowicie należy dokładnie oczyścić mur i go zagruntować, dzięki czemu można bezpieczne umieścić tam ościeżnicę dodatkowo uszczelnioną pianką izolacyjną, co ochroni mur przed wpływem wilgoci. To bardzo ważne szczególnie w przypadku drzwi drewnianych, które mogą zostać zamontowane dopiero po zakończeniu wszystkich mokrych prac, aby uniknąć zawilgocenia skrzydła drzwiowego.

Czas na drzwi wewnętrzne

Teraz możemy przejść do instruktażu w zakresie montowania drzwi wewnętrznych, które pojawiają się na samym końcu prac budowlanych, a w zasadzie gdy pomieszczenia są już otynkowane, pomalowane i uzupełnione podłogą. Zanim jednak przejdziemy do praktycznej część montażu, trzeba pamiętać o ustaleniu dokładnych wymiarów wszystkich par drzwi już na etapie stanu surowego w domu, by móc zamontować bez problemu ościeżnice, futrynę i oczywiście skrzydła drzwiowe bez konieczności ich przycinania.

Warto zapamiętać, że otwory na ościeżnicę powinny być o 3-4 cm szersze od samej ościeżnicy, a także powinieneś poznać konkretny poziom posadzek w Twoim mieszkaniu, dzięki czemu wstawianie skrzydeł drzwiowych nie będzie sprawiać żadnych trudności.

Dlaczego lepiej postawić na fachowców?

Doskonale rozumiemy, że czasami koszty budowy domu czy remontu mieszkania przestają nasze możliwości i w późniejszych etapach prac budowlanych podejmowane są wszelkie starania, aby zaoszczędzić kolejne koszty na dodatkowych i mniej skomplikowanych zadaniach. Jednak w przypadku wstawienia drzwi zarówno zewnętrznych, jak i wewnętrznych trzeba mieć na uwadze kilka ważnych kwestii, o których często nie mamy pojęcia, a w rezultacie może to zaważyć między innymi na zachowaniu dobrej izolacji w mieszkaniu, przeciwdziałaniu nadmiernej wilgoci i pozostałym kryteriom, które przecież są dla nas ważne.

Właśnie dlatego naszym zdaniem o wiele lepiej jest zdać się na fachowców w przypadku montażu drzwi np. z Wrocławia, którzy doskonale wiedzą od czego zacząć, jakich materiałów i narzędzi użyć, a także jak poradzić sobie w przypadku, gdy nagle okazuje się, że z naszymi drzwiami jest coś nie tak. Zdarzają się różne sytuacje, a specjaliści w tej dziedzinie z pewnością znajdą właściwe wyjście. Poza tym zawsze obowiązuje czas gwarancji, dzięki czemu można zgłosić ewentualne uwagi i problemy, które pojawiły się z czasem i wymagają naprawy w trybie natychmiastowym.

Zapewniamy, że w rezultacie to rozwiązanie okaże się dla Ciebie mniej kosztowne i pozwoli na zaoszczędzenie większej ilości czasu, który możesz spożytkować na inne prostsze prace budowlane.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *