Kino Kultura

Spotkanie z Krzysztofem Zanussim oraz pokaz specjalny filmu „Eter” w Kinie Nowe Horyzonty /KONKURS/

W sobotę, 8 grudnia o 16:30, zapraszamy do Kina Nowe Horyzonty na spotkanie z maestro Krzysztofem Zanussim, który opowie o pracy nad swoją najnowszą produkcją – „Eterem”.

                                                                                    Eter/ fot.mat.pras.

„Eter” to wysmakowana wizualnie opowieść o granicach wolnej woli, sile manipulacji i kontrolowaniu pożądania, inspirowana jednym z najważniejszych europejskich mitów – historią Fausta.

W nowym filmie autora „Struktury kryształu” przenosimy się na Podole u progu XX wieku. Lekarz (Jacek Poniedziałek) pasjonuje się eterem – substancją uśmierzającą ból i odbierającą świadomość; tajemniczą i śmiertelnie niebezpieczną. Gdy ofiarą jej działania pada młoda dziewczyna, lekarz zostaje skazany na śmierć. Niespodziewanie udaje mu się jednak uniknąć stryczka. Doktor znajduje pracę w zaborze austriackim, w wojskowej twierdzy dowodzonej przez komendanta (Andrzej Chyra). Poza oficjalną praktyką, na własną rękę ponownie zaczyna prowadzić coraz dziwniejsze eksperymenty: na żywych i na umarłych. Obsesyjnie doskonali swoją wiedzę o eterze, dzięki któremu uczy się, jak manipulować bólem, pożądaniem i wolą poddanych mu ludzi.

Bilety dostępne są w kasach kina lub na www.kinonh.pl.

                                                                                      KONKURS 

Mamy dla Was podwójne zaproszenie do wrocławskiego kina Nowe Horyzonty na spotkanie z Krzysztofem Zanussim oraz pokaz specjalny filmu „Eter”, w sobotę, 8 grudnia o 16:30Aby zdobyć bilety wystarczy wysłać maila na: kontakt@wroclawianin.info, w tytule maila wpisać ETER, a w treści maila podać imię i nazwisko. Na Wasze maile czekamy do 5.12. do godz. 12.00. Zwycięzca wybierany jest losowo, wygrywa 31 mail.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *