US Open 2016: Dobry dzień dla Polaków

tennis-ball-1162631_640Agnieszka Radwańska pokonała Brytyjkę Naomi Broady, Łukasz Kubot w parze z Alexandrem Peya wygrali z Nicolasem Meisterem i Ericem Quigley’em, a Aleksandr Dołgopołow i Serhij Stachowski – przeciwnicy Marcina Matkowskiego i Juergena Melzera, poddali mecz przy stanie 2:4.

Agnieszka Radwańska w pojedynku z 82. tenisistką na świecie, była zdecydowaną faworytką. Naomi Broady pokazała jednak, że ranking nie przekłada się na grę i po zaciętej walce w czwartym gemie, przełamała podanie polskiej zawodniczki. Przewagę utrzymywała do stanu 5:4, kiedy to serwowała na wygranie seta. Radwańska wykorzystała serię błędów rywalki i zremisowała wynikiem 5:5. Pierwsza partia skończyła się w tie-breaku, gdzie zawodniczki przełamywały się aż 9-krotnie i przy stanie 10:9 dla Polki, Broady przegrała swój serwis i całego seta. Brytyjka nie wykorzystała czterech piłek setowych.

Druga partia układała się dla Radwańskiej pomyślnie. Brytyjka, choć cały czas atakowała, zwłaszcza mocnym bekhendem, to popełniała mnóstwo błędów. Polska, mimo że swoją grą nie zachwycała, to jednak udało się przełamać serwis rywalki, dzięki efektownemu minięciu i po wyjściu na stan 4:2, zakończyła set wynikiem 6:3.

Radwańska zwycięstwem nad Brytyjką awansowała do 3. rundy turnieju i w sobotę zmierzy się z rozstawioną z numerem 25 Caroline Garcia z Francji.

Łukasz Kubot i Alexander Peya stoczyli zacięty bój w pierwszym secie z duetem Nicolas Meister i Eric Quigley. Oba deble grały dynamicznie, ryzykownie i walczyły o każdy punkt. Świadectwem na efektowność pojedynku może być gem dziesiąty, gdzie tenisiści rozegrali 19 piłek. Dramatyczna walka została zwieńczona zwycięstwem pary Kubot/Peya w tie-breaku wynikiem 7:5.

Set drugi to już dominacja polsko-austriackiego duetu. Amerykanie powalczyli tylko w pierwszym gemie, a później musieli uznać wyższość swoich rywali. Set skończył się wynikiem 6:1 dla Kubota i Peya. Debliści awansowali do 2. rundy, gdzie zmierzą się ze zwycięzcami pojedynku Robert/Sela i Begemann/Paes.

Łatwym awansem do wspomnianej części turnieju może cieszyć się duet Matkowski/Melzer. Ukraiński debel Dołgopołow/Stachowski skreczował przy stanie 4:2 dla rywali i zapewnił polsko-austriackiej parze występ w drugiej rundzie. Zmierzą się tam z rozstawionym z numerem 4 deblem Murray/Soares.

O awans do drugiej rundy powalczy dziś również Marcin Fyrstenberg w parze z Colinem Flemingiem. Zmierzą się z parą Thiem/Weissborn.

Łukasz Kubot i Marcin Matkowski wystąpią również w rywalizacji mikstów. Kubot w parze z Andreą Hlavackovą w pierwszym meczu zagrają z duetem Jurak/Martin, a Matkowski wraz z Lucie Hradecką zmierzą się z Allią Kudryavtsevą i Scottem Lipskym. Oba mecze zostaną rozegrane w piątek.

Agnieszka Radwańska – Naomi Broady 7:6(9), 6:3. Kubot/Peya – Meister/Quigley 7:6(5), 6:1 Matkowski/Melzer – Dołgopołow/Stachowski 4:2(krecz)