Site icon wroclawianin.info

Eliminacje do ME 2017: Polska wygrała z Portugalią

basketball-670062_640Polscy koszykarze w pierwszym meczu eliminacji do mistrzostw Europy pokonali we Włocławku Portugalię 83:57.

Od dobrej gry rozpoczęła drużyna prowadzona przez Mário Palme. Portugalscy koszykarze rzucali za trzy, omijając tym samym starcia pod koszem. Na szczęście ich dobra passa została zatrzymana przez polskich zawodników, którzy ostatecznie wygrali pierwszą kwartę 23:14.

W drugiej lepsi okazali się nasi przeciwnicy. Polacy zaczęli grać dużo słabiej, a błędy w postaci niepotrzebnych strat piłki, wykorzystywali Portugalczycy wygrywając 19:12.

Druga połowa to już dominacja polskiej drużyny, która w całym meczu zanotowała 61 proc. skuteczności w rzutach z gry. W trzeciej i czwartej kwarcie stracili łącznie 25 punktów, co doprowadziło do końcowego wyniku 83:57.

Na szczególną uwagę zasłużyła gra Mateusza Ponitka, który zanotował na swoim koncie 14 punktów. Dobrze spisywał się również Aleksander Czyż oraz duet rozgrywających A.J. Slaughter – Łukasz Koszarek. W drużynie przeciwnej najlepiej grającym zawodnikiem był bez wątpienia Joao Gomes – zdobywca 17 punktów.

W sobotę polska drużyna prowadzona przez Mike’a Taylora zagra na wyjeździe z Białorusią, która w środę przegrała z Estonią 62:81. Początek spotkania w Mińsku o 17:30 czasu polskiego.

Polska – Portugalia 83:57 (23:14, 12:19, 23:13, 25:12)

Polska: Mateusz Ponitka 14, A.J. Slaughter 12, Aleksander Czyż 10, Adam Waczyński 10, Łukasz Koszarek 9, Maciej Lampe 9, Adam Hrycaniuk 8, Przemysław Zamojski 8, Tomasz Gielo 3, Robert Skibniewski 0, Michał Sokołowski 0.

Portugalia: Joao Gomes 17, Jose Silva 14, Joao Guerreiro 8, Joao Soares 6, Miguel Quieroz 5, Fabio Lima 3, Tomas Barroso 2, Pedro Pinto 1, Mario Fernandes 0, Joao Balseiro 0, Nuno Oliveira 0.