Perfekt Serwis AGD – specjaliści od domowych sprzętów

Sprzęt AGD znajdują się w każdym domu. Trudno wyobrazić sobie życie bez pralki, zmywarki czy czajnika eklektycznego. Niestety, sprzęty mają to do siebie, że lubią się psuć w najmniej odpowiednim momencie. Co zrobić, aby były długo sprawne, jak przedłużyć ich żywotność?

Jak dbać o domowe sprzęty AGD?

Sprzęty AGD powinny być regularnie serwisowane oraz użytkowane zgodnie z zaleceniami producenta. W przypadku problemów z samodzielną pielęgnacją sprzętu, warto skorzystać z pomocy specjalistów i wybrać dobry serwis AGD. Jeżeli chcemy sami przedłużyć życie domowym urządzeniom, musimy pamiętać o kilku zasadach. Ważna jest regularność oraz odpowiednie środki czyszczące. Domowe urządzenia należy systematycznie czyścić, dzięki temu nie będą się tworzyć trwałe osady i zabrudzenia. Wystarczy przetrzeć zmywarkę czy kuchenkę wilgotną ściereczką z płynem do naczyń, a brud szybko zniknie. Czyszczenie ma wpływ nie tylko na trwałość urządzeń, ale również na nasze zdrowie. W brudnym środowisku łatwiej rozwijają się bakterie i grzyby, które mogą powodować groźne choroby. Środki myjące muszą być dobrane do materiałów, z jakich zrobiony jest dany sprzęt. Najlepiej przeczytać instrukcję i zastosować się do zaleceń producenta. Niektóre środki czyszczące mogą działać agresywnie i spowodować trwałe uszkodzenie obudowy sprzętu. Oprócz mycia ważna jest regularna kontrola sprzętu, sprawdzanie uszczelek i elementów, które mogły się zużyć. W razie zauważenia nieprawidłowości, warto skorzystać z pomocy specjalistycznych serwisów. Profesjonaliści z Perfekt Serwis AGD zadbają o sprzęt różnego typu, zarówno nowy, jak i starszy. 

Jak przedłużyć życie pralki?

Pralka jest niezbędna w każdym domu. Jest mocno eksploatowana, pracuje zazwyczaj kilka razy w tygodniu. Zdarza się, że pralka zaczynie brzydko pachnieć lub wydaje głośne dźwięki. Aby tego uniknąć, należy regularnie czyścić wszystkie dostępne części. Ważne jest, aby wyjąć i umyć pojemniki, do których wsypuje się proszek i wlewa płyn do płukania. Można to zrobić za pomocą środków dostępnych w sklepach lub zastosować sodę, ocet lub kwasek cytrynowy. W celu odświeżenia pralki należy raz w miesiącu stosować środki czyszczące. Należy wsypać je do pustej pralki i ustawić program z wysoką temperaturą. Skutecznie usuną osady, grzyby i brzydkie zapachy. Bardzo ważne jest czyszczenie filtra, w którym zbierają się wszystkie zanieczyszczenia z pranych ubrań. Należy również dokładnie myć uszczelki, a w przypadku zauważenia grzyba, zastosować odpowiednie preparaty. Aby zapobiec powstaniu przykrego zapachu, pralkę najlepiej zostawiać otwartą. Ubrania należy wyjmować niezwłocznie po zakończeniu cyklu, dzięki temu nie pojawi się nieprzyjemna woń stęchlizny. Istotne jest również, aby dokładnie sprawdzać, co wkładamy do pralki. Zostawione w kieszenie metalowe przedmioty lub rozpięte zamki mogą uszkodzić bęben, a w takiej sytuacji konieczna będzie kosztowna naprawa.

Pamiętaj, aby sprawdzić kieszenie i pozapinać zamki. 

Zmywarka – zadbaj o czystość naczyń

Kiedyś zmywarka była szczytem marzeń, dziś znajduje się niemal w każdym domu. Pozwala ograniczyć zużycie wody i prądy, a także oszczędza czas. Należy o nią dbać, ponieważ znajdują się w niej naczynia, na których trzymamy posiłki. Zmywarkę należy codziennie przecierać wilgotną ściereczką. Co 2-3 miesiące należy zastosować specjalny środek do czyszczenia, ustawić cykl z wysoką temperaturą i pozwolić, aby preparat usunął kamień i zalegające osady. Co najmniej raz w tygodniu warto wyczyścić filtr i dysze, przetrzeć wnętrze zmywarki oraz dokładnie wyczyścić uszczelki. Do tego celu przyda się płyn do naczyń i delikatna gąbka.

Czysta zmywarka to czyste i lśniące naczynia

Lodówka – czyste wnętrze i przyjemny zapach

Lodówka to kolejne urządzenie, które wymaga szczególnej uwagi. Trzymamy w niej jedzenie, dlatego powinna być nieskazitelnie czysta i higieniczna. Ważne jest, aby co systematycznie myć wnętrze lodówki. W tym celu należy wyjąć wszystkie znajdujące się artykuły, a także zdemontować półki i szuflady. Wnętrze lodówki można umyć wodą z płynem do naczyń lub specjalnym środkiem do mycia lodówek. Półki i szuflady można umyć w wannie lub zlewnie, wytrzeć i ponownie umieścić w lodówce. Należy zwrócić uwagę na uszczelki, w których lubi zbierać się brud. Nie można również zapomnieć o czyszczeniu rurki skraplacza. Pozwali to usunąć kurz i zmniejszy ryzyko przegrzania agregatu. Warto też pamiętać o regularnym udrażnianiu rurki odpływowej. Jeżeli jedzenie w lodówce popsuje się, trzeba je niezwłocznie wyrzucić. Spleśniałe owoce lub wędliny są niebezpieczne dla zdrowia, pleśń może również łatwo się rozprzestrzeniać. W lodówce często można wyczuć nieprzyjemny aromat. Aby go usunąć, można zastosować specjalny pochłaniacz zapachów, wysypać ziarenka kawy lub proszek do pieczenia. Zapachy szybko się wchłoną, a lodówka będzie czysta i świeża. Lodówki starszego typu wymagają regularnego odmrażania. Warstwa lodu powoduje, że sprzęt zużywa więcej prądu, rachunki za energię są coraz wyższe.

Piekarnik – zadbaj o smaczne i aromatyczne dania

Brudny piekarnik nie tylko wygląda mało estetycznie, ale również może wpływać na smak i zapach przygotowywanego jedzenia. Piekarnik należy czyścić na bieżąco, dzięki temu zabrudzenia zejdą szybko i bez potrzeby używania mocnych środków. Jeżeli jednak w urządzeniu coś się przypali lub wyleje, należy zastosować preparaty usuwające silne zabrudzenia lub wypróbować metody domowe. W tym przypadku również niezawodna jest soda. Wystarczy zmieszać ją z wodą i powstałą papkę położyć na zanieczyszczone miejsce. Po kilkunastu minutach piekarnik powinien wyglądać jak nowy.

Czysty piekarnik to pyszne i aromatyczne dania. 

Małe sprzęty AGD – postaw na regularne odkamienianie

W każdym domu niezbędne jest żelazko, czajnik i inne drobne sprzęty gospodarstwa domowego. Warto o nich pamiętać i regularnie czyścić. W żelazku bardzo często zbiera się osad od wody, który należy usuwać. Duża ilość osadu może zatkać żelazko i doprowadzić do awarii. Usuwanie kamienia nie jest trudne. Wystarczy napełnić zbiornik na wodę mieszkanką wody z octem lub środkiem do odkamieniania. Jeżeli stopa żelazka jest przepalona, można spróbować usunąć ślady octem lub sodą. Osady i kamień bardzo często zbierają się również w czajniku i ekspresie do kawy. Aby je usunąć, należy wsypać do urządzenia odkamieniacz lub wlać kilka łyżek octu. Mieszankę należy zostawić na kilkanaście minut, następnie czajnik umyć i zagotować świeżą wodę.

Sprzęt AGD może służyć przez wiele lat, ale trzeba o niego dobrze dbać. Czasami nie ma na to czasu, dlatego wszystkich zabieganych zapraszam do skorzystania z usług mojej firmy.  Perfekt Serwis AGD zadba o Państwa sprzęt, dokona drobnych napraw, udzieli wskazówek na temat odpowiedniej pielęgnacji, a w razie potrzeby zamontuje nowy sprzęt. Dzięki nam sprzęty AGD przeżyją długie lata, a Państwo zaoszczędzicie pieniądze na drogie naprawy. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *