Smakuj, wybieraj i głosuj na najlepsze danie we Wrocławiu

Wrocław niejedno ma oblicze, także oblicze kulinarne. Jest wielokulturowe, wielodaniowe i wielosmakowe. Zatem jak smakuje Wrocław? Chcemy, dowiedzieć się tego od Was – naszych czytelników, a przede wszystkim wrocławian. Dlatego zapraszamy Was do udziału w naszym plebiscycie pod nazwą „Wrocławianie wybierają swoje danie”.

W kolejnych wydaniach naszego miesięcznika prezentujemy różne dania, serwowane we wrocławskich restauracjach.

Nie określamy, jakie to mają być dania – zupy, dania drugie czy desery. Być może wybierzecie potrawę, która zaskoczy nas wszystkich.

Wyznaczyliśmy jednak kryteria, jakie powinna spełniać potrawa, by można ją było zaprezentować w naszym plebiscycie.

Wystarczy spełnić jeden z niżej wymienionych warunków:

1. Każda potrawa powinna być skomponowana z dolnośląskich produktów regionalnych, lokalnych lub tradycyjnych.

2. Powinna wpisywać się w popularny obecnie nurt w gastronomii: tradycyjne produkty – nowoczesna kuchnia.

3. Danie ma mieć charakter historyczny – nawiązywać do wrocławskich receptur z przełomu XIX i XX wieku oraz okresu do 1945 roku.

Do udziału w plebiscycie zapraszamy wrocławskie restauracje. Mamy nadzieję, że pomożecie nam i wskażecie te miejsca, w których możemy znaleźć ciekawą kuchnię, wywodzą się z tradycji naszego miasta i bliską tej tradycji.

Wszystkie informacje oraz regulamin plebiscytu znajdziecie na naszej stronie www.wroclawianin.info, Facebooku facebook.com/wroclawianin.info  – tu będziemy zamieszczać zdjęcia kolejnych potraw proponowanych przez szefów wrocławskich restauracji. Także na FB można oddawać głosy na proponowane dania.

Zachęcamy do zabawy – odwiedzajcie restauracje i próbujcie plebiscytowych potraw – na hasło „Wrocławianin” otrzymacie 10% rabatu na danie, które zostało zgłoszone do plebiscytu.

Życzmy smacznego i dobrej zabawy. Dla głosujących mamy atrakcyjne nagrody, a nagrodą główną jest wyjazd weekendowy dla dwóch osób.

Plebiscyt będzie zakończony podczas Wrocławskiego Święta Dyni w Ogrodzie Botanicznym na początku października – wówczas dowiemy się, co lubią jadać wrocławianie.