Site icon wroclawianin.info

US Open 2016: Jerzy Janowicz uznał wyższość Novaka Djokovica

tennis-court-443277_640Polski tenisista przegrał 3:6, 7:5, 2:6, 1:6, w pierwszej rundzie turnieju US Open z Serbem Novakiem Djokovicem. 12-krotny tryumfator turniejów wielkoszlemowych broni tytułu wywalczonego przed rokiem.

Tenisiści wyszli na kort zaraz po uroczystej ceremonii otwarcia. Janowicz od pierwszej piłki utrzymywał dobrą grę. W drugim gemie obronił dwa break pointy. Niestety, ta sama sztuka nie udała się w gemie szóstym, który zadecydował o przegraniu pierwszej partii do trzech.

Djokovic skarżył się na bóle przedramienia. Na korcie pojawił się nawet fizjoterapeuta. W drugim secie polski tenisista musiał przełamać Serba dwukrotnie, aby doprowadzić do remisu.

Novak po przegranej partii rozpędził się i pomimo dobrej gry Polaka, nie pozwolił mu na ugranie więcej niż trzech gemów w następnych dwóch setach. Ostatecznie Djoković zwyciężył 6:3, 5:7, 6:2, 6:1.

Należy pamiętać, że Jerzy Janowicz powraca na korty po długiej nieobecności wywołanej problemami zdrowotnymi. Po takiej absencji dla niegdyś 14. rakiety świata, wygranie seta z liderem rankingu, jest sporym sukcesem. Janowicz wystąpił w turnieju US Open dzięki możliwości zamrożenia rankingu.