Wrocławskie sukcesy na igrzyskach w RIO

rio-1512643_640Pierwsze igrzyska olimpijskie w Ameryce Południowej już za nami. Reprezentacja Polski zajęła 33. miejsce w tabeli z 2 złotymi, 3 srebrnymi i 6 brązowymi medalami. Wśród olimpijczyków znaleźli się także sportowcy z Wrocławia – m.in. Piotr Małachowski nagrodzony srebrem w rzucie dyskiem.

Wrocław reprezentowali zawodnicy WKS Śląsk, AZS AWF, KKT oraz MKS Juvenia w lekkoatletyce, pływaniu i tenisie.

• półfinał biegu na 40m | 45,28 s – siódme miejsce, co nie pozwoliło mu na udział w finale
  • Joanna Linkiewicz |  AZS AWF Wrocław | półfinał biegu przez płotki | 3 miejsce z czasem 55,35s, który nie pozwolił jej na udział w finale.
  • Ewelina Ptak | WKS Śląsk Wrocław | finał sztafety 4 x 400 m |  3:27,28 – Polska zajęła siódme miejsce
  • Robert Sobera | AZS AWF Wrocław | skok o tyczce | 5.60 m – zajął 13 miejsce, co nie pozwoliło mu zakwalifikować się do następnego etapu.

Pływanie:

• Anna Dowgiert | WKS Śląsk Wrocław |
    • sztafeta 4 x 100 m stylem dowolnym | 3:41,43 zajęła 15 miejsce i odpadła w eliminacjach
    • 50 m stylem dowolnym | 25,54 s – 37 pozycja.
  • Kacper Klich |WKS Śląsk Wrocław | zdyskwalifikowany w sztafecie 4 x 200m stylem dowolnym
  • Alicja Tchórz | MKS Juvenia Wrocław |
    • sztafeta 4 x 100 m stylem dowolnym | Polska z czasem 3:41,43 zajęła 15 miejsce i odpadła w eliminacjach
    • 100 m stylem grzbietowym | z czasem 1:01,31 – 21 miejsce i odpadła w eliminacjach.
    • 200 m stylem grzbietowym | z czasem 2:11,40 – 20 miejsce.
  • Paweł Werner | MKS Juvenia Wrocław | sztafeta 4 x200 stylem dowolnym | Polska nie zakwalifikowała się do finału

Tenis:

• Łukasz Kubot – | KKT Wrocław | zawody debla – w parze z Marcinem Matkowskim odpadli w drugiej rundzie z hiszpańskim deblem David Ferrer/Roberto Bautista Agut.