Site icon wroclawianin.info

Angielskie debiuty podczas Dnia WBO na Partynicach już 16 września

8 gonitw w których wystąpią: konie czystej krwi arabskiej, pełnej krwi angielskiej, w tym dwulatki po raz pierwszy na torze, oraz kłusaki francuskie – tak wygląda program najbliższej niedzieli na Wrocławskim Torze Wyścigów Konnych. Organizatorzy zapraszają publiczność do dopingowania rywalizujących koni, ale również do głosowania na projekty w ramach Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego. Na terenie kompleksu będzie można oddać głos na jeden z 3 projektów przewidzianych do realizacji na Wrocławskim Torze Wyścigów Konnych – Partynice: plac zabaw, plenerową siłownię oraz oświetlenie parku linearnego. Tradycyjnie wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

                                                      Wyścigi konne/ fot. Marta Nowakowska/mat.pras.

Tym razem organizatorzy zapraszają wcześniej niż zwykle, bo pierwsza gonitwa wystartuje już o godzinie 13:15. Wyścigową niedzielę otworzy rywalizacja kłusaków francuskich na dystansie 2400 metrów. Po nich na torze zaprezentują się młode folbluty (konie pełnej krwi angielskiej), które jeszcze nie biegały. Debiutanckie dwulatki pobiegną na dystansie 1400 metrów. Następnie zobaczymy konie czystej krwi arabskiej, ponadto w programie znalazły się m.in. dwie serie międzynarodowych gonitw folblutów oraz finał III Mistrzostw Polski kłusaków francuskich.

13 dzień wyścigowy odbywa się pod nazwą – Wrocławski Budżet Obywatelski. Przy okazji wyścigów organizatorzy będą promować ideę obywatelskiego głosowania na projekty zgłoszone w tegorocznej edycji WBO.
Na terenie kompleksu będzie można spotkać się z liderami wybranych projektów oraz oddać na nie głos.
Stowarzyszenie „Mamy z Ołtaszyna” pod kierownictwem Małgorzaty Rzepki będzie promowało projekt nr 377 – „Konikowo – budowa placu zabaw na terenie WTWK Partynice”, natomiast Stowarzyszenie „Zielone Partynice” projekty nr 374 „Budowa siłowni zewnętrznej na skwerze przy rondzie Ojca Pio” oraz nr 375 „Oświetlenie ścieżki pieszo-biegowej na WTWK Partynice.

Jak dojechać na tor:

Z Dworca Głównego lub Autobusowego: autobusy 112,113, 862
Z centrum (np. przystanek J.P.2) Autobus 127
Tramwaje: 2, 6, 7 i 17 do pętli Krzyki, tam przesiadka w autobusy 113, 612, 852, 862, 872, 892

13 dzień wyścigowy – Wrocławski Budżet Obywatelski
16 września (niedziela) godz. 13:00 – 17:00
Wrocławski Tor Wyścigów Konnych – Partynice, ul. Zwycięska 2, 53-033 Wrocław
Wstęp wolny

Exit mobile version