Site icon wroclawianin.info

Bezpiecznie podczas meczów Mistrzostw Świata w Piłce Siatkowej we Wrocławiu

Dolnośląscy policjanci zabezpieczali kolejne mecze w ramach Mistrzostw Świata w Piłce Siatkowej, które wczoraj zostały rozegrane we Wrocławiu, w tym spotkanie reprezentacji Polski.

Funkcjonariusze pionów prewencji i ruchu drogowego dbali o bezpieczeństwo zawodników, ale też i kibiców, mieszkańców oraz osób odwiedzających stolicę Dolnego Śląska. Choć w Hali Stulecia zasiadł na trybunach komplet kibiców, a także spora ich ilość zgromadziła się w strefie kibica, nie odnotowano żadnych przypadków naruszenia ładu i porządku publicznego.

Wczoraj w Hali Stulecia we Wrocławiu odbyły się kolejne trzy mecze w ramach Mistrzostw Świata w Piłce Siatkowej Mężczyzn 2014, w tym zwycięskie spotkanie pomiędzy reprezentacjami Polski i Australii. Podczas meczu naszej reprezentacji, na trybunach w hali zasiadł komplet, czyli 7 tys. kibiców. Pomimo nienajlepszej pogody, spora ilość żywiołowo dopingujących fanów tej dyscypliny sportu zgromadziła się też w specjalnie przygotowanej strefie kibica.

Nad bezpieczeństwem wszystkich drużyn, uczestników oraz innych osób czuwali policjanci z Dolnego Śląska. Funkcjonariusze ruchu drogowego oraz prewencji wskazywali przybyłym kibicom drogi dojazdu do hali, udzielali pomocy w dotarciu na parkingi oraz dbali o płynność na poszczególnych szlakach komunikacyjnych. Na bieżąco analizowano sytuację w pobliżu miejsca, gdzie odbywały się mecze, ale również w strefie kibica, jej okolicach oraz na terenie całego miasta.

W Komendzie Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu pracował specjalnie powołany sztab, który koordynował całość policyjnych działań. W związku z imprezą nie odnotowano żadnych przypadków naruszenia ładu i porządku publicznego.

Exit mobile version