Site icon wroclawianin.info

Chcesz kupić Dacię? Sprawdź, ile zapłacisz za ubezpieczenie!

Polscy kierowcy uwielbiają Dacie! Trudno się dziwić. Niskie spalanie, tanie części zamienne, komfort jazdy w mieście i na trasie to najważniejsze zalety większości modeli. Czy ubezpieczenie Dacii jest równie tanie, co jej użytkowanie? Sprawdźmy.

Wg danych porównywarki Mubi średnia cena OC dla właścicieli wszystkich aut wyniosła w styczniu 2020 roku 785 zł. Posiadacze Dacii za obowiązkową ochronę płacili średnio aż 200 zł mniej, czyli 585 zł. Czy w okresie od czerwca do września mogli liczyć na równie niskie stawki?

Ceny OC dla kierowców Dacii — czerwiec 2019 – styczeń 2020 roku:

Stawki obowiązkowej ochrony pozostają niższe od średniej dla wszystkich modeli. Ubezpieczenie Dacii nie będzie więc nadmiernym obciążeniem dla portfela. Co ciekawe, jeszcze mnie za obowiązkową ochronę zapłaciły osoby, które w ciągu ostatnich lat nie spowodowało żadnej szkody komunikacyjnej.

Najniższe stawki OC dla kierowcy Dacii

Wg danych Mubi, w styczniu 2020 najmniej za OC zapłaciła 44-latka z Łeby. Za ubezpieczenie Dacii Sandero z silnikiem o pojemności 898 cm3 kobieta zapłacił jedynie 266 zł! Na jakie stawki mogli liczyć inni kierowcy jeżdżący bezszkodowo?

Poza dobrą historią szkodowości, tanie ubezpieczenie Dacii zapewniają:

Ceny OC dla poszczególnych modeli Dacii

Jak wynika z danych Mubi, większość modeli Dacii można ubezpieczysz w cenie nieprzekraczającej średniej stawki dla tej marki (585 zł). Jedynym wyjątkiem jest Dacia Dokker z wyższą stawką OC.

Więcej na ten temat przeczytasz w artykule https://mubi.pl/poradniki/ubezpieczenie-dacia/

Ceny OC — Dacia a inne marki

Nie ulega wątpliwości, że stawki OC dla aut marki Dacia, są bardzo atrakcyjne. Jak wypadają w porównaniu z cenami dla innych modeli aut? Wg zestawienia Mubi Dacia jest autem z najniższymi średnimi stawkami OC na rynku! Ubezpieczenie Dacii jest aż o 406 zł tańsze od ubezpieczenia BMW — najdroższego auta w zestawieniu. Jeśli chcesz kupić pojazd, który będzie tani w eksploatacji i ubezpieczeniu, Dacia będzie świetnym wyborem.

Ile kosztuje AC dla Dacii?

Czy cena autocasco dla Dacii jest równie atrakcyjna co stawka OC? Sprawdźmy, ile kosztują dobrowolne ubezpieczenia komunikacyjne na mubi.pl. Sprawdzimy to na przykładzie kalkulacji wykonanej przez właścicielkę Dacii Dokker (1.6 SCe Celebration, 102 KM, Kombi, 2016) na benzynę, z silnikiem o pojemności 1598 cm3, mieszkającą w Gliwicach. Auto parkuje w indywidualnym garażu.

Najlepsze propozycje przedstawiły kobiecie trzy TU: Link4, Aviva i MTU24.

Za pakiet OC + AC + NNW + assistance w Link4 kobieta musiałaby zapłacić 1216,38 zł.

Parametry ubezpieczenia:

Jeśli kobieta wybierze ubezpieczenie w Avivie, za OC + AC + NNW + assistance zapłaci 1225 zł. Parametry ubezpieczenia:

Pakiet w Avivie, mimo porównywalnej z pakietem w Link4 ceny ma zdecydowanie korzystniejsze parametry. Duże znaczenie mają zwłaszcza oryginalne części i zerowa amortyzacja.

Nieco wyższą (1500 zł) cenę za pakiet OC + AC + NNW + assistance zaproponowało kobiecie TU MTU24. 

Parametry ubezpieczenia:

Dużą zaletą pakiety w MTU jest brak udziału własnego. W połączeniu z zerową amortyzacją oferta MTU, mimo nieco wyższej ceny, wydaje się najbardziej atrakcyjna. Zwłaszcza, jeśli kierowca chce zmniejszyć ryzyko obniżenia odszkodowania i konieczności płacenia za naprawy z własnej kieszeni.

Exit mobile version