Dolnośląska Szkoła Wyższa organizuje drugą edycję konferencji Dni odnawialnych źródeł energii i czystego powietrza, które odbędą się w dniach 26-27 stycznia 2017 w Centrum Konferencyjnym DSW we Wrocławiu przy ulicy Strzegomskiej 55. Wstęp wolny.
Czym są odnawialne źródła energii? Jak powinno się je wykorzystywać? Jak wspierać i determinować do inwestycji w OZE? Czy staną się naturalnym zamiennikiem źródeł nieodnawialnych, których zasoby odtwarzają się bardzo powoli? To pytania, jakie stoją przed uczestnikami nadchodzącego wydarzenia.
Program konferencji oparty jest o wystąpienia ekspertów, teoretyków oraz praktyków, którzy zwrócą uwagę m.in. na problem niskiej emisji zanieczyszczeń w aglomeracji miejskiej, smogu i kosztach, jakie dotykają z tego tytułu miasta, nowoczesne modele biznesowe w branży efektywności energetycznej. W drugim bloku będzie można usłyszeć o rozwoju rynku OŹE w Polsce, podstawach prawnych, efektywność energetyczną budynków. W ostatnim bloku spotkania zaplanowane zostały trzy specjalistyczne warsztaty.
Celem konferencji jest wymiana wiedzy i doświadczeń pomiędzy naukowcami oraz przedstawicielami świata biznesu oraz szerzenie wiedzy o ochronie powietrza oraz odnawialnych źródłach energii. Uczestnicy będą mogli zapoznać się z wynikami projektów badawczych skupionych wokół zagadnień OŹE i ochronny atmosfery a także poznać nowe kierunki w polityce ekologicznej Polski.
W programie m.in:
- redukcja emisji i zanieczyszczeń atmosferycznych z sektora bytowego,
- projekt LIFE-APIS/PL – zintegrowany system wspierania zarządzania jakością powietrza,
- efektywność energetyczna w budynkach mieszkalnych,
- efektywność energetyczna w przemyśle energetyka w Polsce – mix energetyczny w polskich realiach,
- ustawa OZE wraz z nowelizacjami,
- system aukcyjny – nowe zasady wsparcia dla dużych projektów,
- wyniki pierwszych aukcji energii – wnioski i przemyślenia,
- mikroinstalacje OZE,
- OZE w przestrzeni miejskiej – oświetlenie miejskie zasilane energią fotowoltaiczną,
- Lokalne Obszary Bilansowania szansą rozwoju małych elektrowni wodnych w świetle ustawy o odnawialnych źródłach energii, działania na rzecz poprawy jakości powietrza i efektywności energetycznej realizowane na obszarze Dolnego Śląska.