Site icon wroclawianin.info

Dni odnawialnych źródeł energii już jutro!

Dolnośląska Szkoła Wyższa organizuje drugą edycję konferencji Dni odnawialnych źródeł energii i czystego powietrza, które odbędą się w dniach 26-27 stycznia 2017 w Centrum Konferencyjnym DSW we Wrocławiu przy ulicy Strzegomskiej 55. Wstęp wolny.

Czym są odnawialne źródła energii? Jak powinno się je wykorzystywać? Jak wspierać i determinować do inwestycji w OZE? Czy staną się naturalnym zamiennikiem źródeł nieodnawialnych, których zasoby odtwarzają się bardzo powoli? To pytania, jakie stoją przed uczestnikami nadchodzącego wydarzenia.

Program konferencji oparty jest o wystąpienia ekspertów, teoretyków oraz praktyków, którzy zwrócą uwagę m.in. na problem niskiej emisji zanieczyszczeń w aglomeracji miejskiej, smogu i kosztach, jakie dotykają z tego tytułu miasta, nowoczesne modele biznesowe w branży efektywności energetycznej. W drugim bloku będzie można usłyszeć o rozwoju rynku OŹE w Polsce, podstawach prawnych, efektywność energetyczną budynków. W ostatnim bloku spotkania zaplanowane zostały trzy specjalistyczne warsztaty.

Celem konferencji jest wymiana wiedzy i doświadczeń pomiędzy naukowcami oraz przedstawicielami świata biznesu oraz szerzenie wiedzy o ochronie powietrza oraz odnawialnych źródłach energii. Uczestnicy będą mogli zapoznać się z wynikami projektów badawczych skupionych wokół zagadnień OŹE i ochronny atmosfery a także poznać nowe kierunki w polityce ekologicznej Polski.

W programie m.in:

Exit mobile version