Site icon wroclawianin.info

Doppelganger znów na deskach Wrocławskiego Teatru Współczesnego

doppelganger
photographers Maziarz Rajter

Na życzenie publiczności sztuka Sandry Szwarc „Doppelganger” powróci do Wrocławskiego Teatru Współczesnego. We wrześniu zostanie powtórzony jeden z pokazów z zakończonej właśnie drugiej edycji Festiwalu Dramatu STREFY KONTAKTU. Czytania.

Spektakle odbędą się 2 i 3 września 2017 o godz. 19:15. Bilety dostępne są już teraz w kasie WTW oraz na www.wteatrw.pl. Sztukę „Doppelganger” Sandry Szwarc reżyseruje Jacek Poniedziałek.

– Do napisania sztuki zainspirował mnie temat bliźniąt i różnorakich zjawisk związanych z posiadaniem, bądź nieposiadaniem rodzeństwa bliźniaczego – mówi autorka dramatu, Sandra Szwarc. – Wiele jest dobrze udokumentowanych, fascynujących historii osób dotkniętych tzw. syndromem twinless twin (bliźniaka – bez bliźniaka). W relacjach tych osób uderzająca jest siła i stopień złożoności więzi pomiędzy rodzeństwem, porównywalna chyba tylko do połączeń nerwowych pomiędzy poszczególnymi organami ciała. I tak jak utracona dłoń, utracony bliźniak pozostawia po sobie ból fantomowy, który jest (którego nie ma?) do końca życia.

Doppelgänger, czyli kto?

Jak podaje Wikipedia – Doppelgänger to istota fikcyjna, duch-bliźniak żyjącej osoby; czarny charakter, mający zdolność pojawiania się w dwóch miejscach jednocześnie.

– Autorka, która urodziła się w roku wielkich przemian w Europie i w Polsce (1989), nie wymienia prawdziwych imion, nazw geograficznych ani dat, jednak już po kilku zdaniach orientujemy się, kogo ma na myśli – mówi reżyser, Jacek Poniedziałek. – Kogo, a przede wszystkich co. Według mnie tym czymś jest zbiorowa hipnoza, a może nawet obłęd, w który popadamy pod przemożnym wpływem nieszczęśnika, posiadającego potężną destrukcyjną moc.

Exit mobile version