Site icon wroclawianin.info

Europa na widelcu rusza już za tydzień!

9 europa na widelcu

9 europa na widelcuKulinarne święto Wrocławia – festiwal „Europa na widelcu” rozpocznie się w środę 31 maja. Wydarzeniu patronują Piotr Bikont i Robert Makłowicz.

Weekend pełen atrakcji

Tegoroczna edycja rozpocznie się w środę 31 maja Jarmarkiem produktów europejskich
i regionalnych. W tym dniu rozpocznie się także Maraton Miejskiej Biblioteki Publicznej, podczas którego w wybranych filiach MBP odbędą się m.in. spotkania z autorami książek kulinarnych dla dzieci, warsztaty muzyczne, warsztaty kulinarne, a także Nocny Smak Biblioteki, czyli nocleg, wspólna kolacja i śniadanie w bibliotece. Również w środę 31 maja rozpoczną się Targi książek kulinarnych organizowane w znanej wrocławskiej księgarni Tajne Komplety. W klubie Proza natomiast odbędą się spotkania autorskie z Robertem Makłowiczem oraz innymi autorami książek poświęconych zagadnieniom kulinarnym. O swoich publikacjach opowiedzą m.in. Hanna i Paweł Lis oraz Paweł Suwała i Aleksander Baron. Wszystkie wydarzenia w tym dniu są bezpłatne.

W piątek 2 czerwca na pl. Solnym stanie podniebna restauracja Dinner In the Sky, a we wrocławskim Kinie Nowe Horyzonty wystartuje Filmowa „Europa na widelcu”, czyli przegląd filmów o tematyce kulinarnej, który też potrwa do niedzieli. W programie m.in. „Charlie i fabryka czekolady”, „Slow Food Story” czy „Uczta Babette”. Bilety do nabycia w kasach kina.

Sobota 3 czerwca to główny dzień festiwalu. Zapraszamy na kulinarne hity z całej Europy. To właśnie w tym dniu wrocławscy szefowie kuchni dokonają prezentacji dań najbardziej charakterystycznych dla kuchni 17 krajów oraz… jednego miasta! Wyróżniony zostanie Wrocław. Porcje degustacyjne będzie można otrzymać w zamian za zakupioną wcześniej w festiwalowych kasach cegiełkę. Tradycyjnie środki ze sprzedaży cegiełek przeznaczone zostaną na stypendia dla uczniów wrocławskiego gastronomika. Cena cegiełki niezmienna – 5 zł. Nowością w menu jest oznaczenie alergenów!

W tym samym dniu w Browarze Mieszczańskim rozpocznie się zlot food trucków i browarów Food o’clock & Beer o’clock Festiwal, który potrwa dwa dni. Impreza jest bezpłatna.

9 europa na widelcu

Program wydarzenia

 

 

MENU WIELKIEJ EUROPEJSKIEJ UCZTY 3 CZERWCA

Exit mobile version