Site icon wroclawianin.info

Filmowy Sylwester 2018/2019 w Kinie Nowe Horyzonty

Północ? W Kinie Nowe Horyzonty będzie przez cały dzień! 31 grudnia Kino Nowe Horyzonty zapraszają na wyjątkowy Sylwester Filmowy, w ramach którego przygotowali atrakcje dla widzów od 4 do 104 lat. Zabawa zacznie się już rano – specjalnym, rodzinnym seansem w ramach Wózkowni, wczesnym popołudniem przywitamy Nowy Rok wspólnie z Seniorami, a po południu wysłuchamy koncertu Filharmoników Berlińskich. Wieczorem rozpoczniemy filmowo-taneczną zabawę, zapewniając ucztę dla wszystkich zmysłów: na ekranie – pokazywane przedpremierowo hity światowych festiwali („Green Book”, „Faworyta”, „Wszyscy wiedzą”), na parkiecie – najlepsza muzyka do tańczenia, w bufecie – posiłki zimne i ciepłe, w zestawie z dobrym alkoholem. Przez cały dzień odbywać się będą też na darmowe pokazy „Dzikich historii” Damiána Szifrona!

PROGRAM

Wózkownia: sylwester dla rodzin z dziećmi | 11:00

UTC+13 | północ w Bairiki

Mary Poppins powraca”, reż. Rob Marshall + poczęstunek

Choć do północy we Wrocławiu będzie jeszcze trochę czasu – nic nie szkodzi; przeniesiemy się na piękną Wyspę Bairiki – witając wspólnie Nowy Rok już o 11:00 czasu polskiego. W ramach sylwestrowej Wózkowni zobaczymy nową wersję klasycznego hitu Disneya – „Mary Poppins powraca”, ze znakomitą Emily Blunt w głównej roli. Musical w reżyserii Roba Marshalla („Chicago”) przenosi widzów na słynną ulicę Czereśniową w Londynie, gdzie tytułowa Mary, legenda wśród niań, przy pomocy odrobiny magii pomaga rozwiązać problemy kolejnemu pokoleniu rodziny Banksów.

Sylwestrowe Nowe Horyzonty dla Seniora | 14:00

UTC+10 | północ w Melbourne

Jestem taka piękna”, reż. Abby Kohn i Marc Silverstein + poczęstunek

Wszystkich seniorów zapraszamy na zabawę od 14:00, kiedy to przywitamy Nowy Rok wspólnie z mieszkańcami Melbourne. W ramach spotkania zobaczymy film „Jestem taka piękna”, z Amy Schumer w roli głównej. Gwiazda amerykańskiej sceny komediowej wciela się tu w Renee Barrett – dziewczynę, która po dotkliwym wypadku zapada na niecodzienną chorobę: uważa, że jest niebywale piękna. Cięty dowcip oraz satyra na kult ciała i społeczeństwo uganiające się za wieczną młodością – oto zestaw, który znalazł się w komedii autorstwa Abby Kohn i Marca Silversteina.

Koncert sylwestrowy Filharmoników Berlińskich | 17:00

UTC+8 | północ w Pekinie

O 17:00 rozpoczniemy transmisję na żywo prosto ze słynnej Filharmonii Berlińskiej. W tym roku koncert sylwestrowy poprowadzi Daniel Barenboim, znany dyrygent i pianista, który był dyrektorem artystycznym m.in. Orchestre de Paris, Chicago Symphony Orchestra czy dyrektorem muzycznym Deutsche Staatsoper. Maestro wybrał na ten wieczór utwory dwóch kompozytorów: wirtuozerski koncert fortepianowy Mozarta, zwany „Koronacyjnym”, oraz uwielbiane przez publiczność kompozycje Maurice’a Ravela, w tym „Bolero”.

Wieczór sylwestrowy | od 20:30

Green Book”, reż. Peter Farelly (20:30)

Faworyta”, reż. Yorgos Lanthimos (1:00)

Wszyscy wiedzą”, reż. Asghar Farhadi (4:15)

Wieczór sylwestrowy rozpocznie się o 20.30 i będzie trwać do białego rana. W programie znalazły się trzy filmowe perełki: „Green Book” – przewrotna, rozprawiająca się rasowymi stereotypami opowieść o sławnym muzyku (nagrodzony Oscarem Mahershala Ali) i jego szoferze (znany z „Władcy Pierścieni” Viggo Mortensen), „Faworyta” – wielki zwycięzca festiwalu w Wenecji (Srebrny Lew dla Yorgosa Lanthimosa i nagroda aktorska dla Olivii Coleman) – barwny portret rozgrywek na dworze XVIII-wiecznej Anglii oraz „Wszyscy wiedzą” – nowy film nagrodzonego Oscarem i Złotą Palmą Asghara Farhadiego, z Penélope Cruz i Javierem Bardemem w rolach głównych. Między seansami zapraszamy do zabawy przy muzyce granej przez DJ’a i korzystania z bufetu (zimne i ciepłe przekąski, piwo lub wino do wyboru). O północy wzniesiemy wspólny toast i powitamy Nowy Rok we Wrocławiu!

Dzikie historie” Damiána Szifrona – darmowe pokazy na zapętleniu od rana do wieczora!

Od rana zapraszamy na darmowe pokazy „Dzikich historii” Damiána Szifrona – piekielnie inteligentnej, czarnej komedii; wielkiego przeboju z 2015 roku. Pierwszy seans rusza o 10:00, kolejne co dwie godziny, aż do 18:00 (ostatni pokaz). Aby zobaczyć film, wystarczy pobrać bezpłatną wejściówkę w kasach kina.

* * *

Bilety:

20 zł – Wózkownia

18 zł – Nowe Horyzonty dla Seniora

35 zł / 45 zł – Koncert sylwestrowy Filharmoników Berlińskich

180 zł / osoba – Wieczór sylwestrowy (165 zł dla posiadaczy Karty Przyjaciół Kina)

Bilety można kupić w kasach kina i na www.kinonh.pl.

Exit mobile version