Site icon wroclawianin.info

Firma transportowa we Wrocławiu – którą wybrać? Top 5 zaufanych firm

Transport i spedycja, to jedna najważniejszych branż na rynku światowym. Logistyka, czyli szeroko zakrojone procesy przemieszczania się różnych materiałów, wymaga nie lada doświadczenia. Trzeba wiedzieć, w jaki sposób zorganizować transport i jak dotrzeć w wyznaczone miejsce w określonym czasie. Firm logistycznych nie brakuje – które z nich są warte uwagi na terenie Wrocławia?

Czym kierować się przy wyborze firmy transportowej?

Transport, spedycja, logistyka – te trzy pojęcia są niezwykle ważne jeżeli chodzi o gromadzenie, przechowywanie i przewożenie materiałów różnego pochodzenia. Potrzeba odpowiednich umiejętności, wiedzy i doświadczenia, by robić to w sposób dobry i profesjonalny. Firmy transportowe często przez wiele lat gromadzą taką wiedzę, a wdrażanie coraz to nowocześniejszych rozwiązań tylko umacnia ich pozycję na rynku. Szukasz firmy transportowej z Wrocławia? Oto przegląd zaufanych firm spedycyjnych.

 

1. Fracht

Firma transportowa Fracht działa na rynku już ponad 20 lat. Posiada klientów z bardzo wielu różnych branż, a podstawą jej działania jest transport i spedycja, zarówno drogowy, morski, jak i lotniczy – krajowy oraz zagraniczny. Specjalizuje się także w logistyce mebli, transporcie chłodniczym oraz ponadgabarytowym. Istotną kwestią dla działań firmy jest również dbałość o środowisko, dlatego też wykorzystywane w transporcie pojazdy spełniają europejskie normy ekologiczne. Ze szczegółami oferty firmy Fracht można zapoznać się na stronie fracht.pl lub skontaktować się osobiście – swoją siedzibę posiada na ulicy Góralskiej 30 we Wrocławiu.

 

2. Insped

Jest to członek grupy CORE-SYSTEM i jednocześnie firma, która w branży spedycji i transportu kładzie duży nacisk na ciągły rozwój. Świadczy usługi zarówno dla małych, jak i dużych przedsiębiorstw. Firma skupia się głównie na przewozie ładunków do 25 ton i obejmuje transport drobnicowy i całopojazdowy dla różnych branż i materiałów. Siedzibę Insped można znaleźć we Wrocławiu na ulicy Długosza 31 lokal 25.

 

3. Ave Cargo

Ta firma jest na rynku stosunkowo niedawno, ponieważ założona została w 2010 roku przez grupę doświadczonych osób z branży transportu i spedycji. Oferta firmy obejmuje bardzo różne usługi: od transportu drogowego, lotniczego czy kolejowego, aż po transport materiałów niebezpiecznych. Współpracuje z wieloma branżami jak budownictwo, elektronika czy przemysł meblarski, a swoją ofertę dostosowuje do klientów, nastawiając się na elastyczność. Firmę można znaleźć na ul. Jerzmanowskiej 19.

 

4. Dromader

Firma ta zajmuje się transportem i spedycją międzynarodową, a na rynku funkcjonuje od 1995 roku, czyli już ponad dwadzieścia lat. Oferta Dromadera skierowana jest przede wszystkim do firm i przedsiębiorstw nastawionych na handel zagraniczny, dla których szybkość, terminowość i jakoś usług jest najważniejsza. Duże doświadczenie na rynku spedycji jest oczywiście ogromnym atutem firmy, z kolei siedzibę Dromadera można znaleźć na ul. Dubrownickiej 9A.

 

5. Trans-Instal

Jest to kolejna firma o dużym doświadczeniu na rynku transportowo-spedycyjnym. Została założona w 1990 roku i od początku ich siedziba znajduje się we Wrocławiu. Oferta Trans-Instal obejmuje transport krajowy i zagraniczny dla klientów zróżnicowanych: instytucjonalnych i indywidualnych. Zajmuje się także wynajmem sprzętów, jak koparki czy dźwigi, a także pomaga w przeprowadzkach mieszkaniowych osób prywatnych, jak i przeprowadzkach firm. Z dokładną ofertą można zapoznać się na stronie internetowej, a biuro firmy znajduje się na ul. Swojczyckiej 38.

Transport i spedycja, to jedna najważniejszych branż na rynku światowym. Logistyka, czyli szeroko zakrojone procesy przemieszczania się różnych materiałów, wymaga nie lada doświadczenia. Trzeba wiedzieć, w jaki sposób zorganizować transport i jak dotrzeć w wyznaczone miejsce w określonym czasie. Firm logistycznych nie brakuje (w Białymstoku, na przykład, popularna firma logistyczna BGT Group) – które z nich są warte uwagi na terenie Wrocławia?

Exit mobile version