Site icon wroclawianin.info

Flogging Molly wystąpi w ramach WrocLove Fest 2017

 

Już 19 czerwca we wrocławskim Centrum Koncertowym A2 wystąpi Flogging Molly – mistrzowie celtyckiego punka z Los Angeles. Koncert odbędzie się w ramach WrocLove Fest 2017.

Zespół został założony w 1997 roku w Los Angeles przez irlandzkiego imigranta, gitarzystę i wokalistę Dave’a Kinga oraz amerykańską skrzypaczkę, Bridget Regan. Rdzeniem muzyki Flogging Molly jest punk rock wzbogacony instrumentami celtyckimi – skrzypcami, mandoliną i akordeonem – oraz połączenie bluesowych progresji z rykiem gitar i tradycyjną muzyką irlandzką.

Wydany w 2000 roku debiutancki album „Swagger” przerósł wszelkie oczekiwania publiczności i krytyków, a utwór „The Worst Day Since Yesterday” został wykorzystany w ścieżce dźwiękowej do filmu „Mr. & Mrs. Smith”. Opromieniony ogólnoświatową sławą zespół nie zwolnił tempa i zaledwie dwa lata później wydał doskonałą płytę „Drunken Lullabies”, która błyskawicznie pokryła się złotem. W 2004 roku zespół wydał „Within a Mile of Home”, a cztery lata później 2008 ”Float” – głęboki, porywający i osobisty album nagrany w najważniejszym dla Dave’a Kinga kraju – jego ojczystej Irlandii. Album dotarł do 4 miejsca na liście Billboardu i ostatecznie przypieczętował pozycję zespołu.

Na kolejną płytę zespołu fani czekali długie lata. 2 czerwca br., niecałe trzy tygodnie przed wrocławskim koncertem, ukaże się „Life is Good”. Polscy fani jako jedni z pierwszych będą mieli okazję usłyszeć utwory z tej płyty!

Program WrocLove Fest 2017

Bilety dostępne w sieci salonów Empik, Saturn i MediaMarkt w całej Polsce oraz w serwisach: www.biletin.pl, www.ticketpro.pl, www.ebilet.pl, www.eventim.pl, www.biletyna.pl

 

Exit mobile version