Site icon wroclawianin.info

Głogów: Sprzedawali klocki dla dzieci z podrobionym znakiem towarowym

Głogowscy policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą ujawnili w jednym ze sklepów na terenie miasta „podróbki” klocków dla dzieci. Zabawki opatrzone były znakiem towarowym, renomowanego producenta. Policjanci zabezpieczyli w sumie 236 sztuk opakowań. Za wprowadzanie do obrotu wyrobów opatrzonych zastrzeżonymi znakami towarowymi grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Policjanci Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą ujawnili w jednym ze sklepów na terenie Głogowa podrobione klocki do zabawy dla dzieci. Były wystawione do sprzedaży jako oryginalny towar i opatrzone znakami towarowymi znanego światowego producenta.

Oryginalne wyroby są droższe ale cechuje je znacznie lepsza jakość wykonania. Nie wiadomo również jakich materiałów używają nielegalni wytwórcy do ich produkcji i czy są one bezpieczne dla dzieci. Kupując taki towar możemy narazić dziecko na przykre konsekwencje. Policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą zabezpieczyli 236 sztuk opakowań podrobionych klocków.

Za wprowadzanie do obrotu wyrobów opatrzonych zastrzeżonymi znakami towarowymi grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności. Właściciel zastrzeżonego znaku towarowego może też żądać odszkodowania pieniężnego na drodze cywilnej.

Źródło: KPP w Głogowie

Exit mobile version