Site icon wroclawianin.info

Grand Prix wraca do Wrocławia!

Po dwunastu latach przerwy Cykl FIM Speedway Grand Prix wraca do Wrocławia, na odnowiony Stadion Olimpijski.

                                                                             Stadion Olimpijski/ mat.pras.

Zmagania w ramach Indywidualnych Mistrzostw Świata, czyli cykl FIM Speedway Grand Prix wracają na legendarny Stadion Olimpijski we Wrocławiu w ramach nowej, 3-letniej umowy.

To właśnie we Wrocławiu rozpoczęła się historia cyklu Grand Prix. Na Stadionie Olimpijskim w 1995 roku odbyły się pierwsze zawody w tej formule, a pierwszym historycznym zwycięzcą został Tomasz Gollob. Choć ostatnie zawody z cyklu Grand Prix odbyły się we Wrocławiu w 2007 roku, to Nowy Olimpijski miał już okazję gościć najlepszych żużlowców świata. W tym sezonie na wrocławskim torze odbyły się finały Monster Energy FIM Speedway of Nations, w których triumfowała reprezentacja Rosji. Stadion Olimpijski to nie tylko bogata historia, ale także wielka przyszłość dzięki niesamowitej przemianie jaką przeszedł ten obiekt w 2016 roku, przed igrzyskami The World Games. Na co dzień dom dla występującej w PGE Ekstralidze Betard Sparty Wrocław oraz wrocławskich ikon cyklu SGP – Macieja Janowskiego I Taia Woffindena, Stadion Olimpijski ugruntował swój status jednego z najbardziej kultowych obiektów żużlowych na świecie.

Dyrektor Zarządzający BSI – Torben Olsen nie może doczekać się przyszłorocznego powrotu cyklu do Wrocławia po 12-letniej nieobecności. -WTS Sparta Wrocław i Miasto Wrocław były zdeterminowane by cykl Grand Prix powrócił do miasta i jesteśmy bardzo podekscytowani tym, że będziemy wspólnie pracować nad tym projektem w najbliższych latach. Wszelkie ulepszenia i nowości na Stadionie Olimpijskim są fantastyczne, a jednocześnie ten wyjątkowy obiekt zachował niesamowity historyczny charakter. To będzie wyjątkowy wieczór dla Macieja Janowskiego i Taia Woffindena, którzy z pewnością będą chcieli wygrać na swoim domowym torze. To powinna być także wspaniała noc dla tego prawdziwie żużlowego miasta, które ma tak wiele do zaoferowania gościom z całego świata. – mówi Olesen.

-To znakomita wiadomość dla wszystkich kibiców, a w szczególności fanów żużla z Wrocławia i Dolnego Śląska. Powrót Grand Prix na #Nowy Olimpijski to także zasługa władz miasta Wrocławia, które mocno nas wsparły w rozmowach z BSI. Stadion Olimpijski już nie raz udowadniał, że jest godną areną wielkich imprez. Po jego modernizacji mamy wszystko, co jest potrzebne, by organizować zawody najwyższej światowej rangi. Mamy też znakomitych kibiców, mamy tor, który gwarantuje emocje i mamy zawodników drużyny Betard Sparty Wrocław, którzy z powodzeniem walczą o tytuł Mistrza Świata. To wszystko sprawia, że czeka nas niesamowite widowisko – podkreśla Andrzej Rusko, prezes WTS Wrocław.

-Wrocław od lat pisze historię żużla. To tu 23 lata temu odbyły się pierwsze zawody Speedway Grand Prix. Po modernizacji Stadionu Olimpijskiego na The World Games 2017 wiedzieliśmy, że to doskonałe miejsce na organizację światowej klasy imprez. Dlatego chcieliśmy, by walka o tytuł indywidualnego mistrza świata na żużlu wróciła do stolicy Dolnego Śląska już w 2019 roku. Udało się dopiąć wszystkie szczegóły. Mam pewność, że na Stadionie Olimpijskim kibice będą świadkami znakomitych zawodów – mówi Jacek Sutryk, dyrektor Departamentu Spraw Społecznych Urzędu Miejskiego Wrocławia.

-Dzięki Wrocławskiemu Towarzystwu Sportowemu Sparta przeprowadzimy tą imprezę na najwyższym światowym poziomie. Klub niejednokrotnie już udowodnił, choćby przy okazji organizacji The World Games, że wszystko będzie dopięte na ostatni guzik. To będzie wielkie święto żużla. Przy tej okazji będziemy gościć kibiców nie tylko z Polski ale i z całego świata. Mam nadzieję, że wszyscy przekonają się, dlaczego to właśnie Wrocław nosi tytuł Best Destination 2018. Już dziś czekamy na Państwa we Wrocławiu – dodaje Jacek Sutryk.

Datę rozegrania 2019 Wroclaw FIM Speedway Grand Polski poznamy już wkrótce. Wrocławska runda zastąpi Grand Prix Polski w Gorzowie.

Exit mobile version