Site icon wroclawianin.info

Jacek Sutryk: Cały Wrocław bliżej domu

– Żeby zbudować wspólnotę naszych marzeń musimy mądrze inwestować w ludzi i miejsca. Cały Wrocław musi stać się miastem bliżej: bliżej naszych osiedli, naszych domów i naszych rodzin – mówił Jacek Sutryk, kandydat Koalicji Obywatelskiej na prezydenta Wrocławia podczas sobotniej konwencji wyborczej.

                                                                                  Jacek Sutryk/mat.pras.

W swoim przemówieniu podkreślił, że „cały Wrocław bliżej domu” to hasło, które jest szyldem programu dla miasta. Kandydat podkreślił, że za tym hasłem kryją się konkretne propozycje.

– Cały Wrocław bliżej domu to proponowane przez nas konkrety – mówił. – To lokalne rynki i targowiska, które muszą zacząć na nowo tętnić życiem. To łatwo dostępne przystanki komunikacji publicznej wspierane systemem „Park and Ride”. To dostępna i szybka komunikacja publiczna. To żywe centra osiedli, otwarte miejsca spotkań z przestrzenią dla szkół i przedszkoli, dla handlu, usług i gastronomii. To miejsca pracy ulokowane także poza centrum miasta. To wsparcie dla ekologii, poprzez zwiększenie terenów zielonych czy elektromobilność – osiedlowe stacje ładowania pojazdów elektrycznych. To dobrze przeszkolona i widoczna Straż Miejska, zapewniająca poczucie bezpieczeństwa. To wszystko, miasto i ludzie, zbudują wspólnotę – Wspólną sprawę Wrocław!

 

Cały Wrocław bliżej domu to wyzwanie do tworzenia:
· Miasta zdrowia, solidarności i pomocy wzajemnej.
· Republiki Wrocław, jako twierdzy samorządności.
· Miasta modelowej przestrzeni.
· Miasta wiedzy i przedsiębiorczości.
Cały Wrocław bliżej domu to proponowane przez nas konkrety:
To lokalne rynki i targowiska, które musza zacząć na nowo tętnić życiem.
To łatwo dostępne przystanki komunikacji publicznej wspierane systemem „Park and Ride”.
To dostępna i szybka komunikacja publiczna.
To żywe centra osiedli, otwarte miejsca spotkań z przestrzenią: dla szkół i przedszkoli, dla handlu, usług i gastronomii.
To miejsca pracy ulokowane także poza centrum miasta.
To wsparcie dla ekologii, poprzez zwiększenie terenów zielonych czy elektromobilność – osiedlowe stacje ładowania pojazdów elektrycznych.
To dobrze przeszkolona i widoczna Straż Miejska zapewniająca poczucie bezpieczeństwa.
To wszystko, miasto i ludzie, zbudują wspólnotę – Wspólną sprawę Wrocław!

 

Podczas sobotniej konwencji wyborczej został zaprezentowany zespół, który ma pomóc przyszłemu prezydentowi w realizowaniu tej wizji programowej. To kandydatki i kandydaci do rady miejskiej i sejmiku województwa dolnośląskiego z list Koalicji Obywatelskiej.

Jarosław Duda, przewodniczący zarządu dolnośląskiej Platformy Obywatelskiej przypomniał, że porozumienie koalicyjne poprzedziły trudne rozmowy. – Dziękuję naszym partnerom, obecnemu prezydentowi Wrocławia i – co najważniejsze – naszemu kandydatowi Jackowi Sutrykowi.

Tadeusz Grabarek, szef dolnośląskiej Nowoczesnej podkreślił, że to właśnie konkretny program stał się silną podbudową dla powstania Koalicji Obywatelskiej ze wspólnym kandydatem na prezydenta i kandydatami do rady miejskiej i sejmiku województwa dolnośląskiego, którzy mają determinację i pomysły na jego realizację.

Michał Jaros, były kandydat na Prezydenta Wrocławia, który zdecydował wycofać się z wyborów i wesprzeć kampanię Jacka Sutryka stwierdził, że poparł Jacka i postanowił aktywnie włączyć się w jego kampanię, bo to po prostu najlepszy kandydat na prezydenta. Podkreślił, że z Jackiem Sutrykiem stanowią prawdziwą drużynę, której nie dałoby się zbudować bez wsparcia wszystkich radnych, wolontariuszy, społeczników i osób zaangażowanych w budowanie wizji nowego Wrocławia. – Wiem, że Jacek Sutryk to najlepszy kandydat na prezydenta Wrocławia i będę Go wszystkim rekomendował.

Magdalena Piasecka, aktualna wiceprezydent Wrocławia i kandydatka na radną Sejmiku podkreśliła mówiła o roli kobiet w tej kampanii: Lokomotywą tej kampanii będą właśnie kobiety. Panie Prezydencie – zwróciła się do Jacka Sutryka. – Oddam na Pana głos i będą przekonywała innych, by również na Pana głosowali, bo razem możemy osiągnąć więcej.

Exit mobile version