Site icon wroclawianin.info

Kasy fiskalne Wrocław – kiedy trzeba się zaopatrzyć, gdzie znaleźć?

Już od kilku lat było zapowiadane wprowadzenie kas fiskalnych online, które będą obowiązkowe w najróżniejszych biznesach. I w końcu, w roku 2021, w lipcu rząd ogłosił wprowadzenie prawa i kasy fiskalne online stały się niezbędne. Już więc niemalże od roku firmy muszą mieć kasę działającą w trybie online, aby móc obsługiwać swoich klientów. Kto zatem musi założyć taką kasę? Ile taki sprzęt może kosztować i gdzie można go znaleźć? Odpowiedzi na te pytania poznasz w tym artykule. 

  1. Czym jest kasa fiskalna?
  2. Od kiedy małe firmy muszą mieć kasę fiskalną?
  3. Kasy fiskalne – jakie biznesy muszą je posiadać?
  4. Kasa fiskalna – ile może kosztować?
  5. Zakup kasy fiskalnej – gdzie można go dokonać?

Czym jest kasa fiskalna?

Kasa fiskalna online to rodzaj urządzenia, którego zadaniem jest komunikacja z tak zwanym Centralnym Rejestrem Kas, który prowadzony jest przez Szefa Krajowej Administracji Skarbowej. Dlaczego ta komunikacja jest tak istotna? Przede wszystkim dlatego, że Repozytorium, jak inaczej nazywany jest Centralny Rejestr Kas, tak naprawdę rejestruje różnego rodzaju informacje i dane takie, jak raporty dobowe, dokumenty niefiskalne czy paragony fiskalne. Ciekawostką jest to, że kasy fiskalne łączą się z Centralnym Rejestrem co dwie godziny, a więc relatywnie często – dzięki temu dane zawsze są świeże. 

Od kiedy małe firmy muszą mieć kasę fiskalną?

Prowadząc działalność gospodarczą trzeba mieć świadomość tego, że już od jakiegoś czasu obowiązek posiadania kasy fiskalnej online jest wprowadzany. Co prawda działo się to stopniowo, niemniej jednak proces zaczął się już dawno. Od lipca 2021 roku coraz więcej branż musi zacząć używać kas fiskalnych, aby kontrolować swoje przychody. Termin ten próbowano negocjować podając się na pandemię, która znacznie zmniejszyła przychody w wielu branżach, jednak te negocjacje nic nie dały. 

Kasy fiskalne – jakie biznesy muszą je posiadać?

Obecnie każdy biznes musi posiadać kasy fiskalne online – stacjonarne placówki gastronomiczne, u osób świadczących usługi medyczne, w tym u lekarzy dentystów, fryzjerzy, kosmetyczki, budowniczy, prawnicy oraz osoby prowadzące sale fitness oraz siłownie. Jak więc można zauważyć, usługi z różnych branż muszą być kontrolowane przez kasy. Trzeba więc już zawczasu przygotować się do tego i kupić odpowiedni sprzęt, który będzie dobrze działał. Można go znaleźć w https://g.page/kasy-fiskalne-wroclaw?share.

Kasa fiskalna – ile może kosztować?

Czy jest coś takiego, jak tania kasa fiskalna na której można wydrukować paragon lub kopię paragonu? Prawda jest taka, że tego rodzaju sprzęt do najtańszych nie należy – może kosztować od kilkuset złotych do nawet kilku tysięcy w zależności od modelu urządzenia. Warto mieć jednak świadomość, że można dostać jednorazową dopłatę na kupno takiego sprzętu – do 90% jego wartości, o ile nie jest przekracza to 700 złotych. Można więc w ten sposób nieco zmniejszyć swoje wydatki. 

Zakup kasy fiskalnej – gdzie można go dokonać?

W zasadzie kasę fiskalną można kupić wszędzie – chociażby w odpowiednim sklepie stacjonarnym. Zakupu kasy fiskalnej online można dokonać także przez internet – chociażby przez stronę https://netvet.pl/produkt/kasa-fiskalna-online-farex-pro-300-lan-z-opcja-wifi/. To właśnie na takich stronach można znaleźć dobrej jakości kasy online, które będą odpowiednie dla twojego biznesu. Ponadto zaletą kupowania online jest to, że ma się znacznie większy wybór a ceny często są atrakcyjniejsze od tych widzianych w sklepach stacjonarnych. 

Exit mobile version