Site icon wroclawianin.info

Kolacja w Ciemności – uczta dla zmysłów w centrum Wrocławia

kolacja w ciemności wrocław

Kolacja w Ciemności, czyli wyostrzające zmysły wydarzenie kulinarne bez dostępu do światła, realizowane jest we Wrocławiu już od 2015 roku. Jak dotąd w stolicy Dolnego Śląska zorganizowano 100 tego typu eventów, w których wzięło udział aż 2500 gości.

Po ciemku smakuje lepiej

Wydarzenia z cyklu Dine in the Dark odbywają się we Wrocławiu od 2015 roku w urokliwej Restauracji Inspiracja zlokalizowanej przy Placu Solnym i cieszą się rosnącą popularnością. Twórcom Kolacji w Ciemności przyświecał jeden cel – sprawić, by goście mogli spojrzeć na kwestie smaku z innej perspektywy.

Na początku wydarzenia uczestnicy wprowadzani są do sali, w której panują całkowite ciemności. Od tej pory możemy polegać jedynie na pozostałych zmysłach. Używanie wszelkich urządzeń emitujących światło jest zabronione, a odpowiednio przeszkolona obsługa wyposażona jest w… noktowizory.

Menu Kolacji w Ciemności trzymane jest w sekrecie, dlatego jeśli jesteśmy alergikami bądź z innych powodów nie spożywamy konkretnych składników, warto przekazać tę informację w momencie składania zamówienia oraz rezerwacji. Podczas wydarzenia, w odstępach czasu, serwowane są nam kolejne potrawy: przystawka, danie główne (w opcji z mięsem, rybą bądź wegetariańskiej) oraz deser.

I tu zaczyna się prawdziwa zabawa związana z odgadywaniem potraw oraz ich poszczególnych składników. Spożywanie posiłku w całkowitych ciemnościach wprowadza dreszczyk emocji oraz sprawia, że delektowanie się jedzeniem nabiera zupełnie nowej jakości – mówi Weronika Kantor z firmy Wyjątkowy Prezent.

O wydarzeniu

Kolacja w Ciemności (znana też jako Dine in the Dark) jest inicjatywą, która powstała w 2013 r. na terenie Litwy i szybko zyskała rozgłos. Pomysł spożywania posiłków w restauracjach pozbawionych światła rozpowszechnił się w krótkim czasie na Łotwie, w Estonii, Finlandii, a w 2014 roku dotarł także do Polski. Dziś doświadczyć tej niezwykłej, kulinarnej przygody można w sześciu polskich miastach: w Poznaniu, Warszawie, Krakowie, Katowicach, Gdańsku oraz  we Wrocławiu.

Vouchery na Kolację w Ciemności można nabyć za pośrednictwem stron: www.dineinthedark.pl i www.wyjatkowyprezent.pl bądź na stoiskach Wyjątkowego Prezentu w galeriach: Pasaż Grunwaldzki, Aleja Bielany i Arkady Wrocławskie.

Exit mobile version