Kultura Na Widoku jest we Wrocławiu

Chcesz zobaczyć w sieci najciekawsze filmy, posłuchać najlepszej muzyki, przeczytać ciekawe książki lub wirtualnie zwiedzić muzeum? Kultura Na Widoku, projekt Fundacji Legalna Kultura, pomoże Ci to zrobić. Do 25 października w Arkadach Wrocławskich stoi instalacja pozwalająca legalnie uzyskać dostęp do utworów muzycznych, filmów i książek online.

Anna Dereszowska/ mat.pras.

Do 25 października parter Arkad Wrocławskich zamienia się w multimedialną bibliotekę z regałami pełnymi ciekawych książek, filmów i muzyki. W ten sposób Centrum przyłączyło się do ogólnopolskiej akcji Kultura na Widoku. To multimedialny projekt, który rekomenduje filmy, muzykę, spektakle, ebooki i audiobooki i prezentuje legalne źródła, w których są one dostępne. Celem jest promowanie świadomego uczestnictwa w kulturze i pokazanie bogactwa legalnych źródeł. Projekt jest skierowany do wszystkich odbiorców, niezależnie od wieku, gustu, zasobności portfela i miejsca zamieszkania. Kultura Na Widoku, dzięki linkom i tak zwanym kodom QR, umożliwia dostęp do utworów (bezpłatnie lub w promocyjnych cenach), pozwala na wirtualne spacery po muzeach Polski i świata.

W tym roku z okazji Stulecia Niepodległości przygotowaliśmy także rekomendacje wybitnych i kluczowych utworów polskiej kultury z lat 1918-2018. Mamy nadzieję, że zgodnie z nazwą tej części instalacji – „Przemyśleć stulecie” – pomogą one poznać i docenić dokonania polskich twórców oraz skłonią do głębszej refleksji – mówi Kinga Jakubowska, prezes Fundacji Legalna Kultura.

Arkady Wrocławskie bardzo chętnie przyłączyły się do tego projektu. Kultura na Widoku idealnie wpisuje się w nasze działania promujące kulturę i sztukę. Dlatego wierzymy, że z możliwości dostępu do legalnych źródeł kultury skorzysta wielu naszych Klientów – mówi Dorota Żmiejko, Manager ds. Marketingu, Arkady Wrocławskie SA.

Projekt wyrównuje szanse w dostępie do kultury umożliwiając dostęp do utworów na instalacjach multimedialnych, citylightach, tysiącach plakatów rozsyłanych do szkół, bibliotek, urzędów i gmin oraz na oficjalnej stronie internetowej projektu – www.kulturanawidoku.pl (znajduje się tam dostęp do wszystkich utworów).


Projekt jest finansowany ze środków European Union Intellectual Property Office.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *