Site icon wroclawianin.info

Lotnisko Wrocław – rekordowy rok 2018 i prognozy na 2019

W 2018 roku wrocławski port lotniczy obsłużył 3 347 223 pasażerów. W stosunku do roku poprzedniego oznacza to wzrost o 17,1 procenta. Czemu wrocławskie lotnisko zawdzięcza kolejny rekord i jakie prognozy stawiane są na rok 2019?

Co wpłynęło na kolejny rekord?

Nowe połączenia i coraz lepsza infrastruktura portu lotniczego we Wrocławiu od kilku lat sprawiają, że pasażerowie coraz chętniej korzystają z lotniska w stolicy Dolnego śląska. Dowiedz się, co sprawia, że oferta wrocławskiego portu jest coraz bardziej atrakcyjna dla podróżujących.

Nowe połączenia w 2018

Przyrost liczby pasażerów wynika bezpośrednio z coraz bardziej atrakcyjnej oferty połączeń, jaką może pochwalić się wrocławskie lotnisko. Wśród nowości, które znalazły się w połączeniach z Wrocławia w ubiegłym roku, możemy wymienić takie miasta jak Porto, Kutaisi, Goteborg czy Bazylea. Połączenia te realizowane są przez linie lotnicze Wizz Air Ryanair z kolei zainaugurował połączenia do Aten, które po Krecie stały się drugim greckim kierunkiem połączeń z Wrocławia. Czarterowe kierunki oferuje biuro podróży Itaka, które uruchomiło połączenia do Turynu oraz na Zanzibar.

Nowe kierunki pozaeuropejskie

Wspomniany Zanzibar cieszył się niezwykle dużym zainteresowaniem. W związku z tym w ofercie lotów pojawiły się również połączenia do Dubaju oraz Omanu – miast leżących and Oceanem Indyjskim.

Infrastruktura wrocławskiego lotniska

Wrocławski port lotniczy może pochwalić się infrastrukturą, która w znaczący sposób ułatwia pasażerom korzystanie z usług portu. Dotyczą one nie tylko samego lotniska, ale również połączeń z miastem oraz miejscowościami spoza Wrocławia. Zobacz, jakie usprawnienia infrastrukturalne ułatwiają korzystanie z wrocławskiego portu.

Wrocław coraz ważniejszy również dla zagranicznych portów

Bardzo dynamicznie rozwijają się też międzynarodowe połączenia sieciowe i sukcesywnie pojawiają się nowi przewoźnicy. Linie lotnicze KLM umożliwią niebawem podróżowanie z Amsterdamu do Wrocławia.

Coraz więcej udogodnień i nowości w połączeniach pozwalają z optymizmem patrzeć w przyszłość wrocławskiego portu lotniczego. Nie ulega wątpliwości, że rok 2019 będzie kolejnym rekordowym okresem pod względem liczby przewiezionych pasażerów. Wszystkiego o wrocławskim lotnisku dowiesz się, odwiedzając stronę http://airport.wroclaw.pl/.

Exit mobile version