Site icon wroclawianin.info

Luty pełen atrakcji w Muzeum Pana Tadeusza

Koncerty, wykłady, oprowadzania po wystawach, a także spotkanie z Andrzejem Bednarczykiem – to wszystko już w lutym w Muzeum Pana Tadeusza.

Program:

 

W trakcie spotkania miłość będzie omawiana z różnych perspektyw naukowych. Zarówno tej nakazującej nam patrzeć na nią jak na swoistą emocję, jak i innych. Uczestnicy będą mogli spojrzeć także na statystyki związków (a zwłaszcza ich końców) i spróbować odpowiedzieć na pytania o ich przyczyny.

Wstęp bezpłatny.
Z racji ograniczonej liczby miejsc obowiązują zapisy: wydarzenia@ossolineum.pl / tel. 71 75 50 625

 

Podczas spotkania poznamy historię i cechy charakterystyczne męskiego stroju szlacheckiego. Zobaczymy również elementy ubioru polskiego szlachcica nieznane nigdzie poza Rzeczpospolitą, takie jak kontusz, żupan i pas kontuszowy. Replikę takiego stroju z przełomu XVIII i XIX wieku prezentujemy na wystawie w sali dedykowanej szlachcie.

Wstęp: w ramach biletu do Muzeum

Wstęp: 10 zł (bilet upoważnia do zwiedzania Muzeum od godz. 16.00)

Andrzej Bednarczyk przybliży nowe ścieżki ludzkiego opowiadania w przestrzeni przegęszczenia informacyjnego, które wymagają przyjęcia nowych strategii czytelniczych. Spotkanie będzie przebiegać w czterech częściach, każda prowadzona będzie przy jednej z prac artysty umieszczonych na wystawie Nieczytelność. Palimpsesty. Posłużą one jako rekwizyty wspierające czytelność gawędy.

Andrzej Bednarczyk – artysta i dydaktyk. Jego prace były prezentowane na ponad pięćdziesięciu wystawach indywidualnych i ponad dwustu wystawach zbiorowych w dwudziestu dziewięciu krajach, a także znajdują się w kolekcjach prywatnych i publicznych, m.in.: The Library of Congress (Waszyngton), British Library (Londyn), Narodni Galerie, (Praga), SMTG (Kraków), Art & Business Club (Poznań), Centrum Rzeźby Polskiej (Orońsko), Musashino Art University Museum & Library (Tokio), Oxygen – Biennial Foundation (Gyor). Stale współpracuje z ABC Gallery w Poznaniu.

Exit mobile version