Site icon wroclawianin.info

Majówka za granicą – Wyspy Kanaryjskie, Egipt czy Maroko?

majówka zagranicąMajówka za granicą – tak w tym roku długi weekend spędzi nawet o 30 proc. więcej klientów biur podróży niż w poprzednich latach – wynika ze statystyk Neckermann Podróże. Dla tych, którzy nie zdążyli zarezerwować dni urlopowych pozostają wolne terminy w maju i w czerwcu. Kuszą one niższymi, bo pozasezonowymi, cenami.

– W tym roku możemy mówić o prawdziwym boomie wyjazdowym na długi weekend majowy. W tym okresie na wakacje wyjedzie z nami o ponad 30 proc. więcej klientów w porównaniu do roku poprzedniego – mówi agencją informacyjnej Newseria Biznes Magda Plutecka, rzeczniczka Neckermann Podróże. – Jeśli marzy nam się majówka za granicą, jest to ostatni moment, aby dokonać rezerwacji. Pozostały tylko pojedyncze miejsca.

Najwięcej osób spędzi tegoroczną długi weekend majowy w zagranicznych kurortach na Wyspach Kanaryjskich, na wyspach greckich, ale także na plażach Egiptu i Maroka. Na majówkę Polacy często wybierają się również samochodem, głównie do Włoch i Chorwacji. Wyjazdy zagraniczne trwają zazwyczaj tydzień. Pobyty krajowe są z reguły krótsze i zamykają się w ramach weekendu. Wielu rodaków udaje się wówczas do hoteli nad Morzem Bałtyckim i na Mazurach.

Aż 9 dni wolnego!

Tegorocznej majówce wybitnie sprzyja układ kalendarza. Wystarczy wziąć trzy dni wolnego w pracy, aby wypoczywać aż dziewięć (święto pracy 1 maja przypada w poniedziałek, a Konstytucji 3 maja – w środę). Częstsze wyjazdy na długie weekendy, jak twierdzi Magda Plutecka, wynikają również z większej dbałości Polaków o jakość spędzania czasu wolnego.

– Majowy weekend rozpoczyna w biurach podróży sezon letni, który potrwa do października – wyjaśnia Magda Plutecka. – Pamiętajmy, że maj to nie tylko długi weekend. Są dostępne terminy późniejsze, na które warto zwrócić uwagę ze względu na bardzo korzystne ceny. Już jest dostępna oferta last minute, w której cena wyjazdów od maja do połowy czerwca jest nawet o 40 proc. niższa niż w szczycie sezonu.

W tym roku obok ceny duże znaczenie przy wyborze oferty ma również bezpieczeństwo. Kierunki postrzegane jako bezpieczne rezerwowane są też przez klientów z innych krajów europejskich. Z tego powodu najlepsze hotele, szczególnie w szczycie sezonu, sprzedają się bardzo szybko.

źródło: newseria.pl

Exit mobile version