Site icon wroclawianin.info

Milicz: Trzy miesiące aresztu dla mężczyzny podejrzanego o zabójstwo

Na trzy miesiące został tymczasowo aresztowany 31-letni mieszkaniec gminy Milicz podejrzany o zabójstwo obywatela Ukrainy, którego zwłoki zostały znalezione kilka dni wcześniej w jednym z milickich parków. Mężczyzna został zatrzymany przez policjantów na terenie Wrocławia. Podejrzanemu grozi kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

                                                                                  fot.: KPP w Miliczu

Policjanci z milickiej komendy prowadzili działania związane z ujawnieniem pod koniec pierwszej dekady października br. zwłok mężczyzny w jednym z parków na terenie miasta. Denatem okazał się 39-letni obywatel Ukrainy czasowo przebywający w Miliczu. Sekcja zwłok zmarłego wykazała, że nie zmarł on z przyczyn naturalnych, a do jego śmierci mogła przyczynić się inna osoba.

Na podstawie przeprowadzonych czynności policjanci ustalili mężczyznę, który mógł mieć związek ze śmiercią obcokrajowca. 31-letni mieszkaniec gminy Milicz został zatrzymany przez funkcjonariuszy we Wrocławiu. Przewieziono go następnie do Komendy Powiatowej Policji w Miliczu, gdzie przeprowadzono dalsze czynności procesowe z jego udziałem.

Na podstawie zebranych dowodów prokurator przedstawił zatrzymanemu zarzut popełnienia zabójstwa popełnionego w warunkach recydywy – mężczyzna wcześniej był już karany za inne przestępstwa i przebywał już w zakładzie karnym. Postanowieniem milickiego sądu podejrzany został tymczasowo aresztowany na okres trzech miesięcy.

Obecnie 31 – latek przebywa w Areszcie Śledczym. Za zbrodnię zabójstwa grozić mu może kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności. Śledztwo jest w toku – wyjaśniane są wszelkie okoliczności tego przestępstwa.

 

Źródło: KPP w Miliczu

Exit mobile version