Site icon wroclawianin.info

Moderus Gamma we Wrocławiu

Od kilku dni możemy zobaczyć na wrocławskich torowiskach nowy model tramwaju, testowany przez Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne. To Moderus Gamma, który być może pojawi się w mieście już niebawem. W dniu dzisiejszym pojawił się po raz pierwszy na liniach obsługujących pasażerów. Jak wygląda w środku?

Moderus Gamma, a dokładnie prototypowy model stworzony w 2016 roku,  to nowy tramwaj firmy, która już obsługuje wiele wrocławskich linii. Nasze MPK wzięło najwyraźniej sobie do serca narzekania części pasażerów na model Beta, obecny na naszych liniach tramwajowych od pewnego czasu. Nowy pojazd jest w pełni niskopodłogowy, z rozkładem siedzeń nieco bardziej funkcjonalnym. Wyposażenie nowych nowego modelu od poznańskiej firmy jest jednym z tych kryteriów, które bierze pod uwagę miasto Wrocław, przygotowujące się do ogłoszenia nowego przetargu na nowe tramwaje w naszym mieście. Wobec planowanych tras tramwajowych na Popowice i Nowy Dwór to na pewno jest dobrym posunięciem. Na pewno zaś znacznie bardziej wizerunkowym niż samo reklamowanie wrocławskich drużyn sportowych przez MPK.

Testowany wóz niestety uległ drobnej awarii, ale nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło. Dzięki temu mieliśmy więcej czasu na zobaczenie pojazdu. Czy ktoś z was miał okazję dziś przejechać się testowanym egzemplarzem Moderusa Gamma we Wrocławiu? Jeśli nie to u nas możecie zobaczyć pojazd od środka.

Exit mobile version