Site icon wroclawianin.info

W niedzielę w Pawłowicach święto serów i wina

Zapraszamy na IV edycję Święta Sera i Wina. Kiermasz regionalnych produktów rozpocznie się w niedziele o godz. 10.00  w Pawłowicach. Pojawią się również lokalni producenci kiszonek, soków i przetworów owocowych, wędlin jagnięcych, olejów tłoczonych na zimno, cydrów, ziół, miodów, a nawet kiszonych śledzi. 

Eksperci wybiorą najlepszy ser i wino, sommelier Krzysztof Porębski nauczy gości rozpoznawać smaki i aromaty wina, a dr Marek Szołtysik – sera.

Zbigniew Koźlik, szef kuchni restauracji hotelu HP Park Plaza, poprowadzi pokaz kulinarny, a swoimi kulinarnymi umiejętnościami widzów z pewnością zadziwi też wrocławianka Julka Cymbaluk – zwyciężczyni MasterChefa Juniora. Stowarzyszenie Slow Food Dolny Śląsk organizuje warsztaty mączne, deserowe i sałatkowe.

O 13:30 zapraszamy do sali balowej pałacu na panel dyskusyjny poświęconym „Kuchni polskiej – kosmosowi lokalnych smaków”, w którym wezmą udział: Aleksander Baron – szef kuchni z wieloletnim doświadczeniem, gwiazda młodego pokolenia kulinarnego świata, który do gotowania wykorzystuje przede wszystkim produkty polskie i regionalne – oraz dr Maciej Oziembłowski z Wydziału Biotechnologii i Nauk o Żywności UPWr., członek kapituły szlaku kulinarnego „Smaki Dolnego Śląska”.

IV Święto Sera i Wina, 24 września (niedziela) od godz. 10:00, Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu – pałac w Pawłowicach, ul. Pawłowicka 87/89. 

Exit mobile version