Pan Tadeusz na plakacie

Muzeum Pana Tadeusza zaprosiło dwunastu autorów wizualnych do przygotowania po jednym plakacie odnoszącym się do danej księgi Pana Tadeusza. Zostaną one wyeksponowane w przestrzeni miejskiej zarówno Wrocławia, jak i wybranych miast w Polsce. Autorką plakatu do księgi drugiej jest Mirella von Chrupek.

Cała serię zostanie pokazana podczas jesiennej wystawy Pan Tadeusz w stylu pop w Muzeum Pana Tadeusza. Limitowana edycja druków można również nabyć w księgarni działającej przy Muzeum.

Pierwszy plakat do Księgi I Pana Tadeusza, przygotował ilustrator Jan Kallwejt. W kolejnych dwóch odsłonach, czyli w marcu i kwietniu, zobaczymy plakat Studia Fontarte prowadzonego przez Artura i Magdalenę Frankowskich (Księga III: Umizgi) oraz Tomasza Kaczkowskiego (Księga IV: Dyplomatyka i łowy).

– Choć tematami Księgi II „Pana Tadeusza” są polowanie oraz opowieść o zamku i biesiadowaniu – mówi Mirella von Chrupek, autorka plakatu do Księgi II – doświadczamy w niej także krótkiego, acz nader urokliwego opisu majowego ogrodu, w którym widzimy pląsającą miedzy grządkami Zosię. Od razu zapałałam chęcią przedstawienia mojej wersji tego bujnego zakątka „pełnego bukietów trawy angielskiej i mięty”.

Mirella von Chrupek to fotografka, projektantka i kolekcjonerka, która zajmuje się również scenografią, dekoracją witryn sklepowych oraz małymi formami rzeźbiarskimi. W swojej pracy wykorzystuje doświadczenia kolekcjonerskie i antropologiczne. Od 2015 roku prowadzi własną uliczną galerię Gablotka (Marszałkowska 41), która trwale już wpisała się w świadomość mieszkańców stolicy.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *