Site icon wroclawianin.info

„Panna Nikt” poszukiwana – zgłoś się na casting!

Wrocławski Teatr Współczesny poszukuje aktorek do głównych ról spektaklu na podstawie powieści Tomasza Tryzny „Panna Nikt”. Premiera spektaklu w reżyserii Pawła Passiniego planowana jest na maj 2017.

Oprócz zawodowych aktorek mile widziane są także studentki szkół aktorskich. Osoby zainteresowane proszone są o przesłanie CV oraz 5 zdjęć (ewentualnie także linków do materiałów wideo) na adres biuro@wteatrw.pl do 13 listopada. Następnego dnia wybrane kandydatki otrzymają tekst, który należy przygotować oraz szczegółowy harmonogram castingu. Przesłuchania odbędą się w dniach 17-19 listopada w siedzibie WTW przy ul. Rzeźniczej 12. Próby rozpoczną się w marcu.

„Panna Nikt” była dla mojego pokolenia książką absolutnie wyjątkową – mówi Paweł Passini, reżyser spektaklu. – Nareszcie ktoś mówił naszym językiem o sprawach najważniejszych: o miłości, sztuce, religii, o dojrzewaniu, dorosłości i śmierci. Tomek Tryzna uchwycił nie tylko moment dojrzewania swoich bohaterek, ale także początek transformacji polskiej rzeczywistości, w której nagle bardzo ostro zarysowały się podziały na bogatych i biednych, miasto i wieś, centrum i prowincję. Zapraszam Was do pracy nad spektaklem, w którym chciałbym przywołać Pannę Nikt, żeby zapytać o świat dzisiejszych nastolatków. Zapytać namiętnie, gorąco i szczerze.

Exit mobile version