Site icon wroclawianin.info

Pomoc drogowa – co warto wiedzieć przed zbliżającym się sezonem

Zbliżający się okres jesieni i zimy nieodłącznie wiąże się z pogorszeniem warunków atmosferycznych. Wiele czynników może wpłynąć na motorykę jazdy. Wystarczy porządna ulewa, by móc wpaść w poślizg. Wypadki nigdy nie są przyjemne, ale w chwili, gdy niezbędna jest pomoc, warto sięgnąć po pomoc drogową.

Przygotowanie samochodu do sezonu jesień/zima.

Znacznie szybciej zapadający zmrok, większa wilgotność powietrza, śliskie nawierzchnie drogowe, zaparowane szyby – to tylko kilka ważnych aspektów zbliżającego się okresu jesienno-zimowego. Warto zatem już teraz zacząć zastanawiać się i wprowadzać w życie kilka ważnych rzeczy, które mogą uchronić kierowcę przed niechcianymi wypadkami.

Na co zwrócić uwagę przed jesienią?

Kultura jazdy w trudnych warunkach.

To co jest również istotne jak przygotowanie samochodu do jazdy w trudnych warunkach atmosferycznych, to sztuka jazdy w takich warunkach. Dla swojego (i innych uczestników ruchu drogowego) bezpieczeństwa warto jednak nieco zmodyfikować swoje letnie przyzwyczajenia do szybkiej jazdy i nieco zwolnić. Nie można również bagatelizować szybko zapadającego zmroku, ponieważ widoczność jest ograniczona, a mokra nawierzchnia wcale nie pomaga w opanowaniu samochodu.

Kolejnym ważnym aspektem jest znacznie dłuższy odcinek hamowania i utrudnione manewry na nierzadko ostrych zakrętach. Nie można lekceważyć trudniejszych warunków i co ważniejsze nie można być zbyt pewnym siebie i swoich umiejętności. Nieszczęścia chodzą po ludziach, a dodatkowo nikt nie jest w stanie przewidzieć zachowania innych kierowców.

Profesjonalna pomoc drogowa oferuje różnorodne usługi, jednak najczęściej konieczne jest przewiezienie samochodu przy użyciu lawety.

Profesjonalna pomoc drogowa – czyli co warto wiedzieć na początek.

Nie ma dobrej chwili na awarię samochodu lub co gorsza nieprzewidziany wypadek. Każdy kierowca poruszający się po drodze musi mieć świadomość, tego, że w każdej chwili może coś przestać działać. Nie warto jednak kierować się emocjami, zachowanie zimnej krwi pomaga opanować trudną sytuację. Pomoc drogowa inaczej autopomoc, to profesjonalna pomoc w holowaniu o transportowaniu uszkodzonych samochodów do najbliższego warsztatu samochodowego. Są to niewątpliwie podstawowe, ale nie jedyne usługi oferowane przez firmę. W niektórych przypadkach wystarczy przeprowadzić drobną naprawę na miejscu, nie ma konieczności użycia lawety.

Wybierając pomoc drogową, warto zdecydować się na sprawdzoną formę, która zlokalizowana jest w bliskiej okolicy miejsca zamieszkania i co ważniejsze w pobliżu zaufanego warsztatu samochodowego. W niektórych przypadkach firmy oferują zarówno jedną jak i drugą usługę, czyli połączenie pomocy drogowej w tradycyjnym ujęciu oraz warsztat mechaniczny.

Kolejnym ważnym aspketem, na który warto zwrócić uwagę, jest to, że wybrana firma ma doświadczenie w utrudnionych sytuacjach, takich jak chociażby holowanie pojazdu z autostrady, czy wyciąganie samochodu z rowu przy pomocy profesjonalnej wyciągarki. Całodobowa pomoc drogowa, również w weekendy, święta oraz dni ustawowo wolne, to coś, co dla kierowcy jest bardzo ważne. Nigdy nie wiadomo, w którym momencie potrzebne będzie skorzystanie z usług pomocy drogowej.

Jesień i zima to czas, w którym na kierowcę czyhają różne przeszkody. Problem z odpaleniem samochodu, zatrzaśniecie kluczyków w środku auta, czy wymiana przebitej opony, to niektóre przykłady sytuacji, w której warto skorzystać z autopomocy.

Jarex – profesjonalna pomoc drogowa w każdych warunkach.

Jarex to szybka i skuteczna pomoc drogowa – niezależnie od przyczyny awarii.

Nasza firma, która swoje doświadczenie zbierała przez długi czas, może pochwalić się wysoką pozycją na rynku pomocy drogowej. Oferujemy całodobową pomoc, bez względu na warunki atmosferyczne. Wychodząc na przeciw potrzebom naszych klientów, stale poszerzamy zakres oferowanych usług. To co wyróżnia nas na tle konkurencji to fakt, że nasza firma posiada uprawnienia ratowników drogowych, co daje nam ogromną przewagę.

Dysponujemy zarówno profesjonalnym sprzętem holowniczym, jak i ratowniczym, który jest naszą wizytówką. Opinie zadowolonych klientów, to nasza duma. Każdego dnia dbamy o to, aby nieść profesjonalną pomoc i udoskonalać swoje umiejętności. Nowoczesne wyposażenie naszego warsztatu samochodowego, umożliwia przeprowadzenie diagnostyki niemal każdego modelu samochodu. W przypadkach, kiedy niezbędna staje się pomoc blacharza, do dyspozycji udostępniamy nowoczesną i całkowicie profesjonalną blacharnię.

Jarex to najlepszy wybór na zbliżający się czas jesieni i zimy. Nasza kadra służy pomocą o każdej porze przez cały czas, bo wiemy, że to nie kierowca wybiera sobie czas awarii lub wypadku. Podejmujemy się często ekstremalnie trudnych zadań, ale lubimy wyzwania i towarzyszącą im adrenalinę. Naszą misją jest nieść pomoc tam, gdzie inni jej odmawiają. Świadczymy w pełni kompleksowe usługi z zakresu szeroko pojętej pomocy drogowej, jak również ratownictwa drogowego.

Oprócz standardowych usług pomocy drogowej oferujemy:

Dlatego jeśli znalazłeś/łaś się w trudnej dla Ciebie sytuacji to wiedz, że na nas zawsze możesz liczyć. Firma Jarex to gwarancja natychmiastowej pomocy w trudnej sytuacji drogowej. Dodatkowo oferujemy samochód zastępczy i strzeżony parking, a to wszystko dla Twojego bezpieczeństwa.

Exit mobile version