Site icon wroclawianin.info

Pomóż zwierzętom znaleźć dom

dog-1756584_640Mimo wielu apeli nadal zdarzają się osoby, które kupują zwierzęta jako prezent pod choinkę. Część z nich trafia potem do schronisk lub na ulice. Można im jednak pomóc.

Dom tymczasowy – „Senior dla zwierzaka, zwierzak dla seniora”

Dom tymczasowy pozwala czworonogom na życia w „normalnych, domowych warunkach” z jednoczesną opieką instytucji, która się nim zajmuje. Oznacza to, że prawnie to fundacja czy stowarzyszenie pozostają odpowiedzialni za zwierzaka i zobowiązane do opieki nad nim, mimo że przebywa on w prywatnym domu wolontariusza.

Fundacja Fabryka Dobrych Działań rozpoczęła we Wrocławiu akcję, w której zachęca seniorów do tworzenia domów tymczasowych dla czworonogów „nieadoptowalnych”.

Zainteresowani mogą zgłosić się pod adresem e-mailowym fabrykadobrychdzialan@gmail.com lub telefonicznie +48 501-233-035. Więcej informacji: LINK

Wolontariat

Osoby pełnoletnie mogą zostać wolontariuszem we Wrocławskim Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt przy ul. Ślazowej 2. Wystarczy zadzwonić do Biura Adopcji i dowiedzieć się kiedy można się zapisać.

Następnie w wyznaczonym dniu należy przyjść do Schroniska z dowodem osobistym. Wolontariat odbywa się w godzinach poranno-południowych. Wymagana jest regularność, choć nie trzeba przychodzić codziennie.

Więcej informacji: LINK

Pomoc materialna i finansowa

Jeśli chcemy pomóc zwierzętom warto przekazać swój 1% podatku organizacjom opiekującym się czworonogami. Schroniskom można przekazywać także karmę, legowiska, koce, zabawki, gazety papierowe, ręczniki, pościel itp. – więcej informacji: LINK

 

Exit mobile version