Site icon wroclawianin.info

Poszukiwany dwoma lista gończymi wpadł podczas kolizji drogowej

Funkcjonariusze Ogniwa Wypadkowego z wrocławskiej drogówki udzielali pomocy uczestnikom zdarzenia na autostradzie A4. Zabezpieczyli miejsce kolizji 4 samochodów osobowych oraz sprawdzili dokumenty wszystkich jej uczestników. Podczas tej właśnie czynności okazało się, że pasażer jednego z pojazdów jest osobą poszukiwaną aż dwoma listami gończymi. 40-latek został zatrzymany i trafił prosto do policyjnego aresztu.

                                                                          fot.: pixabay.com

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego z komendy miejskiej we Wrocławiu, po otrzymaniu informacji o zdarzeniu drogowym, niezwłocznie pojechali na miejsce, żeby udzielić pomocy osobom poszkodowanym. Do kolizji doszło na autostradzie A4, a brały w niej udział aż 4 samochody osobowe. Policjanci po przyjeździe zabezpieczyli miejsce zdarzenia tak, żeby zarówno uczestnikom jak i innym osobom poruszającym się drodze szybkiego ruchu, nie zagrażało niebezpieczeństwo. Po wstępnym czynnościach funkcjonariusze ustalili, że żadna osoba nie odniosła obrażeń związanych ze zdarzeniem.

Uszkodzeniu uległy jednak karoserie pojazdów. Dokumenty tożsamości oraz blankiety prawa jazdy, zebrane od uczestników kolizji, policjanci sprawdzili następnie w systemach informatycznych. Podczas ich weryfikacji okazało się, że jeden z pasażerów jest osobą poszukiwaną aż dwoma listami gończymi przez prokuraturę w Zielonej Górze. 40-latek został zatrzymany przez mundurowych. Mężczyzna trafił do aresztu, gdzie teraz oczekuje na dalsze czynności oraz odbycie zasądzonej wcześniej kary pozbawienia wolności.

Policjanci każdego dnia, podczas rutynowych czynności, legitymują i sprawdzają tożsamość wielu osób wobec, których podejmują działania. Ustalenia te odnotowywane są w systemach i przekazywane do bazy centralnej. Niewątpliwie ma to wpływ na wykrywalność sprawców przestępstw i wykroczeń oraz skuteczność realizacji działań na rzecz bezpieczeństwa obywateli.

Źródło: KMP we Wrocławiu

Exit mobile version