Site icon wroclawianin.info

Problem ze złomem? Skupów nie brakuje

Jesteś zdziwiony, ile metalowego złomu zalega w Twoim garażu, piwnicy czy na strychu. Budowa, remonty, naprawy – wszystkie te okoliczności generują duże ilości złomu, które zajmują cenną przestrzeń lub szpecą Twoją posesję. Dlatego warto poświęcić dzień na segregację złomu i wywiezienie go do skupu. Przy okazji możesz na tym zarobić.

Czym jest złom i skąd się bierze?

O złomie mówimy w przypadku metalowych odpadów, które da się przerobić jedynie poprzez przetopienie ich w piecach metalurgicznych. Złom generuje się w domu najczęściej podczas budowy, remontu czy wymiany instalacji. Złomem z gospodarstwa domowego mogą być między innymi:

Jakie materiały znajdujemy w domowym złomie?

Złom, który generujemy w gospodarstwach domowych dzielimy na trzy kategorie. Są nimi:

Co zrobić ze złomem?

Złomu nie można tak po prostu wyrzucić do śmieci. Grożą za to wysokie mandaty, które mogą sięgać nawet kilkuset złotych. Prawidłowy sposób pozbywania się odpadów metalowych to oczywiście wywóz ich na skup złomu. Wrocław jest miastem, w którym znajdziesz blisko dwadzieścia takich miejsc. Przy wyborze punktu możesz kierować się łatwością dojazdu lub, w przypadku gdy złomu udało Ci się nazbierać nieco więcej, istotnym czynnikiem może okazać cena złomu. Wrocław daje duże możliwości wyboru punktów złomu, w którym ceny mogą się od siebie różnić w zależności od rodzaju materiału.

Ile zarobisz na złomie?

Ceny złomu są uzależnione nie tylko od materiału, z jakiego był wykonany, ale również od jego rodzaju. Dla przykładu, skup złomu miedzi zaoferuje Ci ceny oscylujące w widełkach od 2 zł do ponad 20 zł za kilogram. Od czego to zależy? Przede wszystkim od rodzaju miedzi, z jakiej składa się złom. Oprócz tego istotna jest również forma złomu. Za większe elementy czy całe części wykonane z danego metalu otrzymasz znacznie więcej niż za kable, wiązki, wióry czy elementy złomu stale złączone z innymi materiałami, np. plastikiem.

Średnie ceny złomu

Zobacz, jak średnio przedstawiają się ceny skupu poszczególnych surowców. Pamiętaj jednak, że w różnych punktach mogą się one od siebie znacząco różnić. Dlatego jeśli na swoim złomie chcesz trochę zarobić, warto przejrzeć cenniki przynajmniej kilku punktów skupu (poniższe kwoty to ceny za kilogram).

Exit mobile version