Site icon wroclawianin.info

Prowadził z zakazem i po pijanemu

Nawet 5 lat pozbawienia wolności może grozić kobiecie, która po pijanemu kierowała samochodem mając aktywny zakaz prowadzenia pojazdów. Kobieta w takim stanie wiozła swoje dziecko!

Przeprowadzone badanie wykazało u kierującej blisko promil alkoholu w organizmie.Policjanci jeleniogórskiej drogówki pełniąc służbę na motocyklach w jednej z miejscowości gminy Jeżów Sudecki zatrzymali ją 2 lipca po godz. 7 rano.

Policjanci postanowili zatrzymać pojazd do kontroli drogowej, gdyż sposób jazdy kierowcy wskazywał, że mógł on znajdować się pod wpływem alkoholu lub podobnie działającego środka.

Kierującą pojazdem okazała się 42-letnia mieszkanka powiatu jeleniogórskiego, która jechała ze swoim 7-letnim dzieckiem. W trakcie rozmowy policjanci wyczuli od niej wyraźną woń alkoholu. Przeprowadzone badanie wykazało, że kobieta ma blisko promil. Ponadto po sprawdzeniu okazało się, że w tym dniu obowiązywał ją jeszcze zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Dodatkowo nie posiadała ubezpieczenia, a auto było niesprawne technicznie.

źródło: KMP w Jeleniej Górze

Exit mobile version