Site icon wroclawianin.info

Przejażdżki miejskie – postaw na praktyczne akcesoria rowerowe

Przejażdżki miejskie zwłaszcza wiosną okazują się często źródłem wielu przyjemności. Czerpiemy z nich energię na kolejne dni, a jednocześnie zwiedzamy dotychczas nieznane nam zakamarki miasta. Sprawdź, jakie akcesoria mogą się przydać na miejską przejażdżkę.

Stylowy i praktyczny rower

Przejażdżki miejskie mają być dla nas samych formą rekreacji. Potrzebujemy zatem nie tylko praktycznego, ale i stylowego osprzętu. Zazwyczaj, gdy decydujemy się na takową wycieczkę, po drodze planujemy zrobić zakupy, czy nawet chcemy zabrać ze sobą drobny prowiant. Z tego powodu, warto wyposażyć się w koszyk na rower. Takie akcesorium świetnie poradzi sobie z przewozem drobiazgów, takich jak klucze, przekąski czy portfel. Jednocześnie może stanowić intrygujący dodatek do roweru. Wystarczy, że zdecydujemy się na model w odcieniach pasujących do design pozostałych elementów osprzętu. Tym samym stworzymy stylowe zestawienie, do którego możemy się modnie ubrać.

Jeżeli chcemy zabrać ze sobą laptop, warto skierować swoje poszukiwania na torby do roweru miejskiego. Bez problemu zamontujemy ją z boku bagażnika, a przy tym zachowamy elegancki i minimalistyczny charakter roweru. Oczywiście na rynku znajdziemy również ich odpowiedniki w nieco przystępniejszej i swobodnej formie, czy nawet modele typowe dla sportowców i fanów górskich wypraw. Dzięki dużemu wyborowi bez problemu znajdziemy egzemplarz uniwersalny dla nas samych.

Bezpieczeństwo przede wszystkim

Gdy wybieramy się na przejażdżkę po mieście, warto zadbać o bezpieczeństwo swoje i otoczenia. Dlatego pierwsze, co należy zrobić przed wyprawą, to sprawdzenie stanu roweru. Gdy mamy to już za sobą, dobrą praktyką jest uzupełnienie osprzętu o solidne akcesoria. Na drodze z pewnością potrzebne nam będzie oświetlenie, zwłaszcza po zachodzie słońca. W tym przypadku niezbędne okazują się odblaski oraz lampki. Aby być pewnym ich działania, powinniśmy postawić nieco model o nieco mocniejszym strumieniu światła niż klasyczne migacze. Szczególnie dotyczy to przednich lampek, których jasność w optymalnych warunkach powinna wynosić od 200 do 300 lumenów.

Z pewnością przyda nam się również dzwonek. Będzie to nie tylko element ostrzegający pieszy o konieczności zejścia ze ścieżki rowerowej, lecz także stylowy dodatek. Na rynku znajdziemy dzwonki rowerowe o rozmaitym designie, więc z pewnością nasze poszukiwania zakończą się sukcesem. Nie zapominajmy także o zabezpieczeniu roweru przed kradzieżą. W tym przypadku mamy do wyboru U-klocki lub zapięcia składane. Ich skuteczność jest porównywalna, więc warto wybrać ten, który dla nas samych będzie bardziej poręczny.

Drobne akcesoria – jakie wybrać?

Poruszanie się rowerem przez części miasta, których nie znamy, może być trudne bez nawigacji. Aby zamontować telefon, wystarczy zainwestować w solidny uchwyt na telefon. Należy pamiętać także o skutecznym nawadnianiu. Tutaj sprawdzi się bidon lub butelka z wbudowanym filtrem. W ten sposób nie musimy kupować wody w plastikowych butelkach, które są niewygodne do przewożenia. Wystarczy nam woda z kranu i można ruszać w drogę.

Artykuł sponsorowany

https://comfortcar.pl/wypozyczalnia-samochodow-wroclaw/

Exit mobile version