Site icon wroclawianin.info

Ruszyły zapisy do Zimowego Turnieju Piłkarskiego 2018

Darmowa wejściówka na mecz Śląska Wrocław z Górnikiem Zabrze oraz uroczyste wręczenie nagród na murawie Stadionu Wrocław w przerwie wspomnianego spotkania piłkarskiej Ekstraklasy to wyróżnienia czekające na zawodników Zimowego Turnieju Piłkarskiego. Podczas dolnośląskich ferii zimowych odbędą się kolejne zawody z tego cyklu.

W rozgrywkach organizowanych przez Młodzieżowe Centrum Sportu Wrocław młodzi piłkarze i piłkarki z Wrocławia i okolic mogą uczestniczyć za darmo. Turniej odbędzie się w hali przy ul. Parkowej we Wrocławiu. Pierwsze mecze zaplanowano na 15 stycznia br., zaś ostatnie spotkania zostaną rozegrane 26 stycznia.

Jak co roku, futbolowe zmagania odbędą się w kilku kategoriach wiekowych: łącznie siedmiu, od żaka (rocznik 2009 i młodsi) do młodzieżowca (1996 i młodsi).

Każdy z uczestników otrzyma darmową wejściówkę na mecz Śląska Wrocław z Górnikiem Zabrze, a zwycięskie drużyny zostaną nagrodzone na murawie Stadionu Wrocław w przerwie wspomnianego spotkania piłkarskiej Ekstraklasy!

Aktywne ferie

Dodatkowo, na najlepsze ekipy, poza pamiątkowymi medalami i pucharami, czekają także bony na zakup sprzętu sportowego. – Nasz turniej to propozycja aktywnego spędzenia okresu ferii zimowych – tłumaczy Wojciech Gęstwa, dyrektor Młodzieżowego Centrum Sportu Wrocław. Zależy nam na tym, żeby dzieci i młodzież miały możliwość uczestniczenia w zorganizowanej formie rywalizacji, pod okiem profesjonalnych sędziów. Dzięki temu trenerzy klubów sportowych mają okazję szlifować umiejętności swoich podopiecznych w warunkach turniejowych, a grupom znajomych, którzy chcą w wolnym czasie uprawiać sport, zapewniamy bardzo dobre warunki do gry w hali – dodaje Gęstwa.

Do udziału w turnieju mogą zgłaszać się zarówno klubu sportowe, trenujące na co dzień młodych piłkarzy, jak i nieformalne grupy znajomych – „podwórkowe” ekipy. Wystarczy minimum czterech zawodników z pola, bramkarz i do 5 rezerwowych graczy. Zgłoszenia należy nadsyłać do 10.01.2018 r. drogą elektroniczną, pod adresem: turniej@mcs.wroc.pl. Wszystkie szczegóły znajdują się na stronie www.mcs.wroc.pl w zakładce „Imprezy sportowe – Zimowy Turniej Piłkarski 2018”.

Exit mobile version