Site icon wroclawianin.info

Saksońsko-Polskie Dni Innowacji ruszają już 19 września

Dwa dni spotkań, dyskusji, okazji do wymiany doświadczeń i nawiązywania naukowych kontaktów – tak w skrócie opisać można dwudniowe Dni Innowacji, które 19 i 20 września odbędą się we Wrocławiu.

Spotkanie organizowane jest już po raz kolejny. Rok temu naukowcy, ludzie odpowiedzialni za transfer wiedzy, samorządowcy i przedsiębiorcy spotkali się na Politechnice Wrocławskiej. Tym razem o „Spersonalizowanej biomedycynie i technologiach medycznych” dyskutować będą na Uniwersytecie Medycznym we Wrocławiu.

– Drezno i Wrocław są bardzo blisko siebie – zresztą odległości przestają mieć dziś w nauce jakiekolwiek znaczenia. Dzięki takim spotkaniom mamy realne szanse na nawiązanie kontaktów i wspólne prowadzenie badań. Każda ze stron ma coś do zaoferowania – podkreśla prof. Piotr Ponikowski. Prorektor ds. Nauki Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu prowadzi wiele międzynarodowych projektów. Wspólnie z prof. Stefanem Ankerem ze szpitala klinicznego Charité – Universitätsmedizin w Berlinie zostali w tym roku uhonorowani prestiżową Polsko-Niemiecką Nagrodą Naukową COPERNICUS 2018 za wybitne osiągnięcia w dziedzinie kardiologii.

Uroczyste otwarcie zaplanowano 19 września o godz. 19.00 w Rynku Biurze Łącznikowym Wolnego Państwa Saksonia. Weźmie w nim udział Saksońska Minister Spraw Społecznych i Ochrony Konsumentów Barabara Klepsch. Wykład wprowadzający wygłosi prof. dr hab. inż. Halina Podbielska, kierownik katedry Inżynierii Biomedycznej na Politechnice Wrocławskiej.

20 września od rana w Centrum Naukowej Informacji Medycznej Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu trwać będzie wymiana doświadczeń. Część dnia rozpisano w formie dyskusji stolikowych (round table workshops). Wybrane zagadnienia to między innymi: Digitalizacja w medycynie. Ryzyka i możliwości; Czy rynek polski oferuje to, czego potrzebuje niemiecki i odwrotnie, Narzędzia, potencjał i trudności współpracy.

 

Exit mobile version