Site icon wroclawianin.info

Szereg zmian w komunikacji miejskiej i organizacji ruchu związane z budową sieci kanalizacyjnej i wodociągowej od 13 czerwca 2015

13 czerwca 2015 roku na 4 osiedlach we Wrocławiu rozpoczynają się prace związane z budową/przebudową sieci wodociągowej i kanalizacyjnej, w związku z tym zostaną wprowadzone zmiany w kursowaniu komunikacji miejskiej oraz ruch zastępczy. Szczegóły znajdziecie Państwo poniżej:

1.        ul. STARODĘBOWA na Osiedlu Pawłowice
13 czerwca rozpoczyna się kolejny etap przebudowy sieci wodociągowej i kanalizacyjnej w ulicy Starodębowej na Osiedlu Pawłowice przy oddaniu do ruchu ulicy Pawłowickiej, zmienioną trasą pojadą autobusy linii 130, 241 i 936.
Autobusy linii 130 od ulicy Przedwiośnie będą kursowały w obu kierunkach objazdem przez ulicę Azaliową, Pawłowicką do pętli przy ulicy Widawskiej z pominięciem przystanku na ulicy Starodębowej.
Kursy autobusu nocnego linii 241 będą realizowane z pominięciem przystanków zlokalizowanych na ulicy Przedwiośnie przy skrzyżowaniu z ulicą Pawłowicką oraz na ulicy Starodębowej przy skrzyżowaniu z ulicą Malwową.
Natomiast autobusy linii strefowej 936 powrócą na trasę przez Osiedle Pawłowice i będą kursowały w obu kierunkach przez ulicę Azaliową i Pawłowicką.
2.        ul. MARSZOWICKA na Osiedlu Marszowice
W związku z wdrożeniem kolejnego etapu budowy układu odprowadzania ścieków na Osiedlu Marszowice w ciągu ulicy Marszowickiej pomiędzy ulicą Główną a ulicą Małomicką, od soboty 13 czerwca autobusy linii 123 pojadą zmienioną trasą.
Autobusy linii 123 będą kursowały w skróconej relacji od pętli w Leśnicy do przystanku „Marszowicka” przy Osiedlu Malowniczym na Marszowicach. Obsługę komunikacyjną skrzyżowania ulicy Głównej, Marszowickiej i Wilkszyńskiej nadal będą zapewniały bez zmian autobusy linii 923.
3.        ul. KOWALSKA na Osiedlu Kowale
Na Osiedlu Kowale rozpoczynają się prace związane z budową sieci wodociągowej i kanalizacyjnej, na ul. Kowalskiej zostanie wprowadzony jeden kierunek ruchu co spowoduje zmianę trasy linii autobusowej 118 i nocnych kursów linii 241.
Autobusy linii 118 kursujące od strony Kromera w kierunku Swojczyc, Sępolna i Wojnowa zostaną skierowane objazdem od ulicy Toruńskiej przez ulicę Kwidzyńską i Działdowską do ulicy Kowalskiej. W kierunku przeciwnym trasa ww. linii autobusowej pozostanie bez zmian.
Nocne kursy linii 241 realizowane w kierunku centrum miasta pojadą objazdem od ulicy Krzywoustego przez ulicę Brucknera z pominięciem przystanków zlokalizowanych na ulicy Kowalskiej, Działdowskiej i Kwidzyńskiej.
W kierunku przeciwnym tj. w kierunku Psiego Pola, Kłokoczyc, Pawłowic i Osiedla Sobieskiego,  trasa linii nocnej 241 pozostanie bez zmian.
4.        ul. OKULICKIEGO
Z 12/13.06.2015r. (piątek/sobota) rozpocznie się kolejny etap przebudowy ulicy Okulickiego – budowa kanalizacji sanitarnej i kanalizacji deszczowej wraz z odtworzeniem układu drogowego. Na czas prowadzonych robót budowlanych zostanie wprowadzona Organizacja Ruchu Zastępczego obejmująca całkowite zamknięcie skrzyżowania ulic Okulickiego/Odolanowska. Objazd będzie się odbywał przez osiedle Pawłowice
Autobusy linii strefowej 934 zostaną skierowane objazdem w obydwu kierunkach od ulicy Bora-Komorowskiego przez ulicę Przedwiośnie, Azaliową, Pawłowicką i Widawską do ulicy Okulickiego.
Przewidywany termin funkcjonowania ORZ – od 15 czerwca do 15 lipca 2015r.
Prosimy o ostrożność i zwrócenie uwagi na oznakowanie pionowe.

Exit mobile version