Site icon wroclawianin.info

Uwaga upały!

Na podstawie ostrzeżenia BIURA PROGNOZ METEOROLOGICZNYCH IMGW we Wrocławiu, na obszarze miasta i województwa dolnośląskiego prognozuje się  od godz. 13.00w piątek 3 lipca do godz. 20.00 w środę 8 lipca temperaturę maksymalną w piątek i sobotę od 30°C do 33°C, temperatura minimalna w nocy od 17°C do 20°C. W pozostałym okresie temperatura maksymalna od 33°C do 36°C, temperatura minimalna w nocy od 20°C do 23°C.

Utrzymująca się wysoka temperatura  może  powodować:
– nasilenie chorób meteotropowych (objawy meteotropowe to zarówno gorsze samopoczucie i obniżona sprawność, jak i różnego rodzaju bóle, np. głowy.)
– zaostrzenie chorób układu krążenia.
W związku z tym zalecamy szczególnie osobom starszym spożywanie większej ilości płynów oraz nie wychodzenie z pomieszczeń  bez nakrycia głowy. Nie bądźmy obojętni zainteresujmy się sąsiadem, osobą starszą, dzieckiem, zwierzętami. Sprawdźmy, czy nie potrzebują naszej pomocy.

Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego prowadzi kampanię społeczną zachęcającą, by w upalne dni pamiętać o osobach, które gorzej sobie radzą z wysokimi temperaturami.
Kampania „Kubek zimnej wody” ma na celu przypominanie wrocławianom o konieczności picia dużych ilości wody podczas upałów, a przy okazji zachęcenie do zainteresowania się osobami, które mogą szczególnie ciężko znosić wysokie temperatury.

Picie wody jest ważne. Podziel się kubkiem wody i wiedzą na temat właściwych zachowań w trakcie upałów. W ten sposób gorące dni będą z pewnością mniej uciążliwe dla wszystkich.

Exit mobile version