W regionie

Okolice Wrocławia to dziś często właściwie przedmieścia stolicy Dolnego Śląska. Sprawdzamy blaski i cienie życia w pobliżu wrocławskiej aglomeracji. W regionie dzieje się wiele ciekawych inicjatyw, staramy się pisać o tym, co warto wiedzieć.

Mieszkańcy Oławy, Trzebnicy czy Oleśnicy dziś bardzo często pracują we Wrocławiu na co dzień, stanowiąc istotny procent wszystkich osób tworzących wyjątkowy charakter tego miasta. Nie zapominamy zatem o tym, co ich zachwyca lub denerwuje w czasie spędzanym w stolicy Dolnego Śląska.

Wydarzenia w regionie

Wrocław jako stolica województwa dolnośląskiego to także miejsce wypadowe wielu turystów w Karkonosze, Góry Sowie i inne atrakcyjne pod względem turystycznym miejsca. Z myślą o nich, a także prowadzących miejsca noclegowe, pracujących w zabytkach historycznych i organizujących różnego rodzaju wydarzenia w regionie, chcemy informować o tym, co i kiedy dzieje się ciekawego w bliższych i dalszych okolicach Wrocławia. Jeśli ktoś chciałby wiedzieć, co dzieje się w regionie, to znajdzie tu najciekawsze informacje.