Site icon wroclawianin.info

Wałbrzych: Próbował wymusić haracz od jednego z przedsiębiorców, policjantom tłumaczył, że to żart

Wałbrzyscy policjanci zatrzymali młodego mężczyznę, który próbował wymusić haracz w kwocie 500 złotych od jednego z przedsiębiorców. Podejrzany stanie teraz przed sądem. Grozi mu kara pozbawienia wolności nawet do 10 lat.

                                                                                                             źródło: pixabay.com

Jeden z wałbrzyskich przedsiębiorców otrzymał telefon z pogróżkami. Nieznany mu mężczyzna zażądał 500 złotych pod groźbą zamachu na jego lokal usytuowany w dzielnicy Nowe Miasto. Przestraszony mężczyzna postanowił zgłosić sprawę Policji, a funkcjonariusze drugiego komisariatu niezwłocznie rozpoczęli działania operacyjne w celu ustalenia, kto próbował dokonać wymuszenia rozbójniczego.

W ciągu kilkudziesięciu minut policjanci namierzyli telefon sprawcy, a następnie dzielnicowi z Komisariatu Policji II w Wałbrzychu zatrzymali w miejscu zamieszkania podejrzewanego o ten czyn 25-letniego wałbrzyszanina.

Mężczyzna w trakcie czynności procesowych przyznał się do winy. Funkcjonariuszom oświadczył, że chciał tylko zrobić głupi żart. Teraz za swój czyn może trafić za kraty więzienia nawet na 10 lat.

Źródło: KMP w Wałbrzychu

Exit mobile version