Site icon wroclawianin.info

Walka o medale coraz bliżej

Już za 5 tygodni reprezentanci wyższych uczelni walczyć będą o mistrzostwo Polski w olimpijskiej odmianie kolarstwa górskiego – cross-coutry.

Przyjmowanie zgłoszeń na Akademickie Mistrzostwa Polski w XCO zakończy się 23 kwietnia. W tym roku zawodnicy i ich Kluby AZS tym bardzie powinny przestrzegać wyznaczonych dat, gdyż AMPy są wyścigiem kwalifikacyjnym do Akademickich Mistrzostw Świata (www.Cycling2014.com). Ponadto w ramach majowej rywalizacji odbędzie się I edycja AZS MTB CUP. Do klasyfikacji tej imprezy będzie brany pod uwagę wynik uzyskany 18 maja podczas wyścigu głównego AMPów – dotyczy to członków AZS. Osoby nie posiadające legitymacji AZS startować będą dzień wcześniej, w sobotę 17 maja, po zakończeniu wyścigu na czas mężczyzn. Szczegółowy komunikat znajduje się na www.azsmtbcup.com.

Harmonogram Akademickich Mistrzostw Polski w XCO 2014:

Piątek 16 maja
15:00 – możliwość treningu na oznakowanej trasie
15:00 – 18:30 – weryfikacja zawodników
19:00 – odprawa techniczna (Hotel Mercure)
20:00 – uroczyste otwarcie Mistrzostw (przy Hotelu Mercure)

Sobota 17 maja
11:00 – start wyścigu indywidualnego na czas kobiet
13:00 – start wyścigu indywidualnego na czas mężczyzn
14:30 – start dodatkowego wyścigu XCO – I edycja AZS MTB CUP
Niedziela 18 maja
10:00 – start wyścigu ze startu wspólnego kobiet
12:00 – start wyścigu ze startu wspólnego mężczyzn
14:30 – dekoracja zwycięzców, zakończenie Mistrzostw

Trasa i profil
Tegoroczna trasa jest dłuższa o ok. 400 m i pozbawiona jednego, sprawiającego najwięcej trudności zawodnikom zjazdu. Ponadto na wielu odcinkach będzie poszerzona, tak aby umożliwić wyprzedzanie. Trasa będzie oznakowana (strzałki) już w przedzień zawodów czyli w piątek 16. maja. Zachęcamy zawodników do wcześniejszego zapoznania się z nią gdyż do łatwych nie należy.

Exit mobile version