Site icon wroclawianin.info

Wielkie emocje o energetyczny puchar – 100 drużyn piłkarskich na 100-lecie niepodległości

100 młodzieżowych drużyn piłkarskich z południowej Polski weźmie udział w turnieju „TAURON Energetyczny Junior Cup”. Eliminacje odbędą się w październiku, w Krakowie, Wrocławiu i Dąbrowie Górniczej. Wielki finał planowany jest w Krakowie na początek 2019 roku.

                                                         TAURON Energetyczny Junior Cup/mat.pras.

– TAURON jako jeden z największych podmiotów gospodarczych w Polsce aktywnie angażuje się we wspieranie lokalnych społeczności. Zdajemy sobie sprawę, że bez wsparcia biznesu dla sportu, szczególnie młodzieżowego, trudno będzie się nam doczekać kolejnych Lewandowskich, Kurków, czy Kwiatkowskich – mówi Filip Grzegorczyk, prezes zarządu TAURON Polska Energia.

W całym turnieju rywalizować będzie 100 drużyn – 40 z województwa małopolskiego i po 30 z województw śląskiego i dolnośląskiego. W trzech turniejach eliminacyjnych zorganizowanych w krakowskiej TAURON Arenie (16 października), Hali MOSiR w Dąbrowie Górniczej (17 października) i wrocławskiej Hali Orbita (18 października) zagra ponad 1000 młodych piłkarzy w wieku od  8 do 10 lat.

Każda z ośmioosobowych drużyn rozegra w eliminacjach pięć dziesięciominutowych meczów. Osiem najlepszych zespołów z każdego turnieju eliminacyjnego pojedzie na początku 2019 roku do Krakowa na finał turnieju. Młodzi sportowcy rywalizujący w eliminacjach, otrzymają pamiątkowe medale oraz stroje sportowe. Każdy drużyna, która weźmie udział w finałowym turnieju, zdobędzie dla swojego klubu atrakcyjne nagrody finansowe.

Projekt wraz ze swoim sportowym charakterem wpisuje się również w obchody 100-lecia niepodległości Polski.

– Historia uczy nas, że sport może odgrywać istotną rolę w integrowaniu młodych ludzi wokół wartości patriotycznych. Dowodem na to była aktywność Towarzystwa Gimnastycznego „Sokół” na południu Polski czy szerzej działalności klubów sportowych w dwudziestoleciu międzywojennym. Dlatego też, turniej piłkarski dla młodzieży z całego obszaru działalności Grupy TAURON postanowiliśmy zorganizować jako część obchodów 100-lecia niepodległości  –  dodaje prezes TAURONA.

„TAURON Energetyczny Junior Cup” to jedna z inicjatyw zorganizowanych w ramach programu „TAURON wspiera młodych sportowców”. Program pomyślany jest jako narzędzie wsparcia sportu młodzieżowego w wielu dyscyplinach  m.in. piłki ręcznej, siatkówki.

Turnieje piłkarskie odbędą się pod patronatem Ministra Sportu i Turystyki; Ministra Energii oraz wojewodów województw Małopolskiego, Śląskiego i Dolnośląskiego.

Exit mobile version