Site icon wroclawianin.info

WKS Śląsk Wrocław pomaga chorej Agatce

the-ball-488701_640WKS Śląsk Wrocław włącza się w akcję pomocy dla 11-miesięcznej Agatki. Dziewczynka cierpi na nowotwór złośliwy oka – siatkówczaka. Wolontariusze przed i po sobotnim meczu ekstraklasy z Pogonią Szczecin na Stadionie Wrocław, będą zbierać pieniądze na leczenie dziewczynki.

Agatka musi przejść skomplikowaną operację oka w Stanach Zjednoczonych. Koszt zabiegu szacowany jest na 1,4 miliona złotych. Malutka dziewczynka ma już za sobą operację serca. Przeszła ją kiedy miała zaledwie dwa miesiące. Teraz jej rodzice, przyjaciele, wolontariusze walczą o możliwość kolejnej interwencji lekarzy, która pomoże w powrocie do zdrowia malutkiej dziewczynki.

W akcję włączył się WKS Śląsk Wrocław. Podczas meczu z Pogonią Szczecin działacze organizują „Mikołajki dla Agatki”. Piłkarze wybiegną na murawę w specjalnych koszulkach z logiem Fundacji Rycerze i Księżniczki (zbiera fundusze na leczenie dziecka). Wolontariusze z puszkami będą stali przy kołowrotkach, przez które trzeba przejść w drodze na trybuny. Będą czekać na datki zarówno przed jak i po spotkaniu. Mecz z Pogonią Szczecin rozpoczyna się w sobotę 3 grudnia o godz. 18.

 

Exit mobile version