Wrocław – turystyczne top 10

Wrocław, stolica Dolnego Śląska, jest miastem gwałtownie zyskującym na popularności turystycznej zarówno wśród naszych rodaków jak i turystów zagranicznych. Co można zobaczyć w mieście w ciągu kilku dni?

Możliwości spędzenia czasu jest wiele, począwszy od relaksującego siedzenia w kawiarniach i restauracjach na Rynku z Piwnicą Świdnicą włącznie, idealną na upały, po zwiedzanie innych obiektów naturalnie klimatyzowanych typu kościoły.

Moja lista to 10 łatwo dostępnych miejsc i atrakcji, cieszących się największą popularnością.

 

Turystyczny Wrocław to:

1. Zoo i Afrykarium
Wrocławski Ogród Zoologiczny jest największy i najstarszy w Polsce, w tym roku obchodzi 150 urodziny. W październiku 2014r. na jego terenie otwarto Afrykarium – jedyny tego typu obiekt w Europie, skupiający w jednym miejscu faunę i florę Afryki. Pisałam już kilkakrotnie o obu tych miejscach: Historia ZooZoo na weekendMieszkańcy ZooAfrykariumManatyPingwiny.
Upsss…. trochę się tego uzbierało. Niestety nie mogę obiecać, że więcej zoologicznych tematów nie będzie.
Uwielbiamy tam chodzić!
Jedyne w Polsce i jedno z kilku zachowanych na świecie malowideł panoramowych.
Moi rówieśnicy z pewnością pamiętają czasy, kiedy w szkołach w całej Polsce sprzedawano cegiełki na budowę panoramy a później te same szkoły organizowały wycieczki do Wrocławia „na Panoramę”.
Tutaj przeczytacie o historii i burzliwych losach obrazu.

 

 
Aktualnie najwyższy budynek w Polsce – wraz z anteną mierzy 238 metrów – o cały 1 metr przewyższa Pałac Kultury i Nauki w Warszawie. Na 49 piętrze, na wysokości 200 metrów znajduje się punkt widokowy.
Tutaj moja subiektywna relacja z 49 piętra polskiego skyscrapera.

 

 
Jest jednym z 14 polskich obiektów wpisanych na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. I to jest wystarczający powód, aby Halę zobaczyć. A drugi powód to fontanna multimedialna na tyłach Hali, która gra, śpiewa i filmy pokazuje.
Tutaj przeczytacie o powstaniu Hali i co można w niej obecnie zobaczyć.
 
Założony w latach 1909-1913 z inicjatywy Fritza von Hochberg i zaprezentowany na Wystawie Stulecia w Breslau w 1913r. Obecny kształt Ogrodu zawdzięczamy pracy polskich i japońskich specjalistów, którzy nadali mu typowo japoński charakter.
Więcej zdjęć i informacji tutaj.

 

 

Całą listę TOP 10 znajdziecie na: ameliastrips.blogspot.com

zdjęcia pochodzą z bloga ameliastrips.blogspot.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *