Site icon wroclawianin.info

Wybór nowego mieszkania we Wrocławiu – rynek pierwotny czy wtórny?

Metraż, usytuowanie, dostęp do komunikacji miejskiej i cena – na te parametry zwraca uwagę większość osób poszukujących mieszkania. W pierwszej kolejności trzeba jednak sprecyzować, czy mieszkanie będzie z rynku pierwotnego, czy wtórnego.

Rynek pierwotny i wtórny we Wrocławiu

Jeżeli przed Tobą zakup pierwszego w życiu mieszkania, to z pewnością masz wiele pytań. Zanim sprecyzujesz metraż nieruchomości, powinieneś zastanowić się, czy interesuje Cię rynek wtórny, czy pierwotny. W ten sposób zawęzisz poszukiwania.

W ostatnich latach we Wrocławiu buduje się bardzo dużo – deweloper Vantage Development S.A. proponuje klientom mieszkania w ramach różnych inwestycji, np. Promenady Wrocławskie, Dorzecze Legnickiej i Nowy Gaj. W praktyce wybranie odpowiedniego mieszkania we Wrocławiu nie będzie trudne, bo wybór jest bardzo duży, i to niezależnie od tego, czy mowa o rynku wtórnym, czy też pierwotnym. Zakup mieszkania od dewelopera ma także sporo zalet.

5 zalety kupna mieszkania z rynku pierwotnego

Zastanawiasz się, czy warto zakupić mieszkanie od dewelopera? Okazuje się, że jest co najmniej kilka powodów, dla których warto zdecydować się na tę opcję. Do najważniejszych należy zaliczyć:

Wiele osób błędnie zakłada, że nowe mieszkania powstają wyłącznie na obrzeżach miasta. Wrocław jest świetnym przykładem tego, że wcale tak nie jest. Wspomniana inwestycja Promenady Wrocławskie powstaje w pobliżu centrum miasta – od Rynku dzieli ją 10 minut drogi.

Exit mobile version